Головна » Корисні поради » Як вибрати водонагрівач?
Як вибрати водонагрівач?
На сьогоднішній день, вибір водонагрівача стає все більш актуальним, так як безліч ЖКГ не надають належних послуг з обслуговування жителів, і досить часто в квартирах будинків не буває гарячої води. Спробуємо розібратися сьогодні: який же водонагрівач краще. Є два типи нагрівачів води: проточні та накопичувальні. Проточні водонагрівачі відмінно підходять для використання води в невеликих кількостях, наприклад, для використання на кухні або ж просто вмитися і помити руки. Що ж вони собою являють? Вода надходить у теплообмінник водонагрівача, там нагрівається (не більше 30 секунд), і на виході ми отримуємо гарячу воду. Чим менше напір, тим вода тепліше і, навпаки, відповідно. Такого роду водонагрівачі мають велику споживану потужність, що не зовсім зручно і вигідно для користувачів, тому при необхідності використання великої кількості води, найоптимальнішим варіантом буде водонагрівач з накопичувальним типом, при запасі води не менше 50 літрів, так як середня витрата води для людини в день дорівнює 30 - 50 літрів.

Проточні водонагрівачі і маленькі накопичувальні водонагрівачі, найчастіше, електричні, і рідко зустрічаються газові. І, як правило, вони всі мають настінні кріплення. А для великої родини і для любителів полежати у ванні і попаритися, ідеальним рішенням стане водонагрівач накопичувального типу з об'ємом не менше 100 літрів (до 500 літрів), так як Ви зможете не обмежувати себе у використанні води і не переживати, що у Вас обмежений час в душі.

Для того, щоб зробити правильний вибір, необхідно ретельно вивчити кожен вид водонагрівача і взяти до уваги всі негативні і позитивні сторони. Давайте розглянемо з Вами кожен із прикладів більш детально.

Газова колонка

Газову колонку можна назвати найоптимальнішим варіантом водонагрівачів для використання гарячої води в невеликих кількостях. У його здібностях видавати 5-17 літрів гарячої води за хвилину, рівне тому, якби Ви відкрили водопровідний кран. Головним пріоритетом у виборі колонки є термостат. Обов'язково зверніть увагу на це при покупці. Термостат дає можливість регулювати температуру води і регулювати її так, як Ви цього захочете, тобто, якщо Ви приймаєте душ і раптом, хтось відкриє кран, наприклад в кухні, то Ви не отримаєте контрастний душ, як це часто буває, - реле протоки відразу ж подасть команду «грілці», і у Вас буде вода тієї температури, яку Ви виставили, без стрибків температури.

Також сучасні колонки забезпечені автоматичним електро-підпалом полум'я, що дає додаткову безпеку, так що Ви можете бути спокійними - немає необхідності в доісторичних способах, типу: сірники, запальнички, газети і т.д.

Варто відзначити ще одну особливість - сучасні колонки при неправильному функціонуванні димоходу автоматично припиняють свою роботу.

Проточний електричний водонагрівач

У проточних водонагрівачах вода нагрівається при проході по теплообміннику і там не затримується, але для нагріву води оптимальної температури необхідно і величезне споживання електроенергії, що незручно. Та й, в принципі, не зовсім реально для наших квартир на сьогоднішній день, тому як для нагріву води і для виробництва 5-17 літрів гарячої води, необхідно напруга 3х380 вольт і 12 - 30-кіловатний проточний водонагрівач. Переконливо, чи не так ?! А враховуючи ще те, що в наших квартирах, максимум, на що ми можемо розраховувати це 220 вольт, то і отримуємо ми, відповідно, 2 - 4 літри в хвилину тепленькою водички. Але такого нагрівача цілком вистачить з головою для того, щоб помити посуд, вмитися, ну, або попрати що-небудь.

Накопичувальний електричний водонагрівач

Напевно, найбільш підходящим вибором можна назвати саме накопичувальний водонагрівач. У чому ж його плюси? Мале споживання електроенергії, завжди є гаряча вода, швидкий нагрів води (з малим об'ємом водонагрівачів). З мінусів можна відзначити тільки великі габарити при великих обсягах. А в цілому, це відмінний вибір для всієї родини. Водонагрівачі з об'ємом в 10-30 літрів (при нагріванні температури від 12 до 60 градусів за 15 хвилин до півтори години), можуть забезпечити Вас гарячою водою для всіх Ваших потреб і навіть для швидкого душа . Ну а якщо Ви не хочете залежати ні від кого в питанні гарячої води, то, тоді Ваш вибір-водонагрівач з об'ємом не менше 100-150 літрів. Правда, і нагрівати воду він буде 3 - 3, 5 години, але зате у Вас буде завжди гаряча вода: Ви зможете і душ прийняти, і навіть ванну. Існують також варіанти накопичувальних водонагрівачів, які розташовуються під раковиною, що значно економить місце і, тим самим, підвищує комфорт. Варто також відзначити, що навіть водонагрівачі значних розмірів, на 100 - 150 літрів, споживають енергію в межах 1,5 - 2 кВт. Всі накопичувальні водонагрівачі високої якості зберігають температуру води за принципом термоса - вода втрачає свою температуру від 0,25 до 0, 5 градуса за годину.

Підбивши підсумки, хочемо сказати, при придбанні накопичувальних водонагрівачів, визначтеся насамперед з вибором, який тип Вам найбільше підходить: газовий або електричний. Вибирайте водонагрівач з розрахунку: скільки води Ви будете витрачати, і вже слідуючи з цього, потужність для проточного водонагрівача або ж обсяг накопичувального. Визначтеся з вибором місця для водонагрівача: стіна, над раковиною, під раковиною. Визначившись з типом, обсягом і місцем розташування водонагрівача, залишається тільки зупиниться на бренд і вартості водонагрівача. Благо, що зараз моделей різних виробників і на будь-який гаманець - предостатньо!

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Корисні поради | Переглядів: 597 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]