Головна » Спорт » Як вибрати велосипед?
Як вибрати велосипед?
Популярність велосипедів зростає з кожним роком. Велосипед - це відмінний засіб пересування і по нескінченним міських пробках, і прекрасний спосіб відпочити, прокотившись по міській набережній або парку, а також - можливість привести свої м'язи в тонус. Давайте ж визначимося, як вибрати велосипед, щоб він був ідеальним варіантом саме для ваших цілей.

Розмір рами велосипеда

В першу чергу, купуючи велосипед, зверніть увагу на розмір і матеріал рами. Зазвичай розмір рами підбирається по росту так, щоб коли ви стоїте над велосипедом, між рамою і пахом вільно могла пройти долоню (приблизно 10 - 12 см). Якщо вам здається, що велосипед малуватий, то ви можете підняти сидіння вгору, нахилити кермо, або зробити його вище. Або виробити ті ж маніпуляції, але в протилежний бік - якщо велосипед вам здається великий.

Матеріал, з якого виготовлена ​​рама, визначає ціну велосипеда. Чим легше матеріал, з якого зроблена рама, тим вище ціна.

У самі простих і дешевих моделях використовується сталь (Hi-Ten). Такі рами досить міцні, ідеально підходять для повсякденної їзди, але недолік їх у тому, що вони досить важкі - близько 16 кг.

Рами з хроммолібденовая сталі (Cro-mol) легше сталевих, і коштують недорого, але проблема в тому, що на ринку ви насилу відшукайте велосипед, рама якого повністю виготовлена ​​з цього матеріалу - найчастіше тільки одна або три труби рами зроблені з цього сплаву, а решта зі сталі.

Велосипедні рами виготовлені з алюмінію (Alu), досить легкі і міцні. Але вартість цього матеріалу висока, тому застосовується алюміній в велосипедах, ціна яких вище середнього. В велосипедних рамах використовується не чистий алюміній, а його сплав з іншими металами. Найбільш поширеною вважається алюмінієва рама з маркуванням 7005, але чим менше ця цифра, тим краще. Для просунутих велосипедистів краще вибрати велосипед з числом на рамі 6061.

Велосипеди з титанової (Ti) рамою володіють хорошими характеристиками, але їх ціна не завжди виправдана. Мінус їх полягає в тому, що вони досить важкі.

Магній - найнадійніший і легкий метал. Але ціна його висока, тому він використовується виключно для професійних велосипедів.

Купуючи велосипед , також зверніть увагу на ті місця, в яких рама була зварена. У якісних рам в місці стиковки одна труба переходить в іншу дуже плавно і непомітно.

Колеса

Підбираючи велосипед, особливу увагу приділіть його колесам, оскільки тут важливий не тільки їх розмір, а й обід, і шини, і навіть кількість спиць.

Колеса з великим діаметром дозволяють долати більшу відстань з меншими зусиллями. Для міських велосипедів рекомендується встановлювати колеса діаметром 28 дюймів, а, наприклад, для гірських - 26 дюймів.

Вибирайте велосипед з алюмінієвим ободом - він легше і не так схильний до корозії, як сталевий. Спиці надають колесу додаткову міцність, вони також виробляються з алюмінієвого сплаву, і зазвичай їх 32. У моделях, які призначені для гірської їзди, кількість спиць може збільшитися до 36; також на міцність колеса впливає переплетення спиць: чим більше спиці перетинаються один з одним, тим міцніше колесо. Такий варіант велосипеда також підійде і для людей з великою вагою.

Від того, які шини ви виберете, залежатиме те, як ви будете триматися на тій чи іншій дорозі. Для гірського велосипеда краще вибирати широкі шини з грунтозацепами. Для траси вибирайте велосипед з гладкими вузькими шинами - так званими сликами.

Також зараз є компромісний варіант - полусліки - з гладкою поверхнею в середній частині шин, і грунтозацепамі по краях. Це буде оптимальним варіантом для велосипедистів-аматорів, оскільки дозволить їм їздити як по асфальтованій дорозі, так і по пересіченій місцевості.

Сідло

Від того яке сідло ви виберете, залежатиме ваш комфорт під час їзди. Ідеальним варіантом для прогулянкового велосипеда буде довге й широке сідло. Вузьке і жорстке сидіння будуть доречно для гоночних велосипедів.

На дешевих велосипедах встановлено сідло зі спіненого полімеру, яке обтягнуте кожзамом. Прогулочні і професійні велосипеди оснащені сидіннями з гелевими вставками, а під ним знаходяться пружини для амортизації.

Сідло на будь-якої моделі велосипеда можна відрегулювати по висоті, на більш дорогих - вперед назад. Фахівці рекомендують вибирати таке положення сідла, щоб ви могла стосуватися педалі в самому нижньому її положенні повністю вирівняною ногою.

Амортизатори

Якщо ви купуєте велосипед для міської їзди, то амортизатори вам не знадобляться. Але якщо - ви любитель покататися по горах, або робити всілякі трюки, то амортизатори будуть невід'ємною частиною, оскільки вони поглинає вібрації. Краще купувати велосипед з амортизаційної вилкою. Амортизатори бувають пружинні, повітряні, масляні або комбіновані, олійно-пружинні або олійно-повітряні - такі амортизатори найнадійніші, але і ціна у них відповідна.

Перемикач швидкостей

Традиційно перемикачі швидкостей встановлюються на кермі. Існує два типи перемикання швидкостей:

- Поворотне кільце - швидкості перемикаються за допомогою обертання кільця, вперед - вища швидкість, тому - нижча;

- Ричаговими перемикання здійснюється за допомогою двох важелів.

Обидва перемикача досить зручні і мають візуальний показник швидкостей - вибір за вами.

Гальма

Хороші гальма - це, в першу чергу, ваша безпека. Купуючи велосипед, зупиніть свій вибір на ручних гальмах, оскільки вони зручніше ножних, і натиснути їх можна в будь-який момент. Але їх недолік в тому, що ефективність гальмування залежить від погодних умов.

Велосипед з дисковими гальмами забезпечить вам повну безпеку і контроль процесу гальмування, їх вартість вище, на їх роботу не вплинуть навіть найгірші погодні умови.

Цікавих вам велопрогулянок!

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Спорт | Переглядів: 1261 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]