Головна » Техніка » Як правильно експлуатувати автомобіль?
Як правильно експлуатувати автомобіль?
Купівля автомобіля завжди є важливою подією і невід’ємною умовою благополучного життя. Необхідно не тільки вміти керувати транспортним засобом, але й утримувати його в належному стані. Тобто вміти правильно доглядати. Багато ігнорують цей аспект і дуже даремно. Часом від невмілої експлуатації не тільки погіршується стан авто, але воно може просто прийти в непридатність. У такому випадку будьте готові до великих матеріальних втрат.

Кожен власник знає, що щоб уникнути матеріальних і духовних витрат необхідно відслідковувати будь-які технічні несправності машини. Це реально вам заощадить час в майбутньому. Класичною помилкою водіїв є помилка про те, що машина повинна підлягати технічному огляду тільки планово, як мовиться, за розкладом. Звичайно це не так. Візьміть в звичку спостерігати за звуками і запахами вашого автомобіля. Адже з’явився запах бензину говорить про ймовірну протічку паливної системи. Для її збереження радять заправлятися на одній заправної станції і не експериментувати з паливом. Неякісні рідини значно збільшать вартість обслуговування транспортного засобу. Також стежте за дотриманням режиму температури в агрегатах трансмісії. Не допускайте їх перегріву. Не забувайте перевіряти кріплення коліс, якщо буде потрібно, підтягніть гайки. Ці можливі несправності необхідно перевіряти найчастіше.

Перше, що потрібно враховувати, це своєчасна заміна масла. Використовувати варто тільки те, що підходить вашому двигуну. Обов’язково загострити увагу на термін придатності і не експериментуйте зі змішуванням масел. Поряд з цим, стежте за рівнем охолоджуючої рідини.

Уважно ставтеся до системи керування автомобілем, в тому числі рульової і гальмівної, в якій належну увагу варто приділяти наявності гальмівної рідини і станом зносу колодок. Від цього залежить ваша безпека і здоров’я вашої сім’ї.

Відповідально потрібно підходити і до керування транспортним засобом. Хоч дороги і знаходяться в жахливому стані, намагайтеся все ж уникати ям, нерівностей, тріщин. Не набирайте швидкість в незнайомому місці, щоб виключити можливість різкого гальмування, яке призведе до сторонніх шумів. Зносу автомобіля сприяють і постійні пробки в містах. Слідкуйте за станом шин, двигуна, який, як і зовнішній вигляд машини, слід утримувати в чистоті, без зайвого пилу і забруднень. При попаданні на корпус автомобіля технічної рідини, її слід негайно знищити, оскільки всі вони дуже їдкі.

Коли настає зима, поряд з перерахованими вище вказівками з’являється ще багато інших. Так як всім відомо, що зима – це саме небезпечне для їзди пори року і можливість появи ризиків куди ймовірніше, ніж влітку. З її настанням у автоаматорів з’являється ряд завдань. По-перше, це зміна літньої гуми на зимову. Даний процес не є примхою виробників. Просто-напросто, на дорозі, покритій снігом, процес гальмування на літній гумі куди більше, ніж на зимовій. «Перевзувати» свій транспорт рекомендується до настання перших холодів. У період перших морозів реєструється набагато більше аварій, ніж в теплу пору року.

У часи холодів краще машину не мити, так як це призведе до утворення маленьких тріщин лакофарбового покриття, або що ще гірше до того, що замки замерзнуть. Не ставте машину на ручне гальмо, інакше замерзла на колодках вода не дозволити вам рушити з місця.

І, нарешті, найголовніше. Для того щоб автомобіль взимку, так само як і влітку, приносив вам радість від водіння, спробуйте злегка змінити стиль пересування. Тримайте дистанцію трохи більше звичайного, різко не гальмуйте. Прагніть їхати плавно і спокійно, без зайвих ривків. Тобто дійте так, щоб інші водії могли з легкістю передбачити всі ваші наміри. Хоча останнє правило актуально не тільки для зимового часу, але й цілий рік. Щоб ваш «залізний кінь» приносив вам лише позитивні емоції, спробуйте не тільки раз на рік або на кілька місяців перевіряти його технічний стан, але і кожен день стежити за справною роботою всіх його складових.

Важливо те, що неправильна експлуатація може призвести до найсерйозніших проблем. Ні за які гроші ви не повернете собі і власним близьким життя, якщо щось трапиться. Будьте уважнішими, а якщо не готові з розумом експлуатувати свій автомобіль, то краще пересуватися на громадському транспорті. Втім, вибір все одно залишається за вами, орієнтуйтеся на власні бажання і можливості. До речі, другі тут відіграють першорядне значення. І це не дивно.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Техніка | Переглядів: 552 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]