Головна » Корисні поради » Як вибрати сімейний тонометр
Як вибрати сімейний тонометр
Вимірювання артеріального тиску зараз здається такою банальною і буденною справою, але раніше, щоб його виміряти, доводилося проколювати артерію. Ну так не будемо про сумне. Принцип виміру був запропонований російським лікарем Коротковим в 1905 році і полягав у тому, щоб за допомогою спеціального приладу (фонендоскопа) слухати пульсації артеріальних судин в області ліктя (попередньо передавлюючи його). Такий принцип і до цього дня. Існує багато різних моделей для вимірювання тиску і це мимоволі ставить перед питанням: який же вибрати, щоб і якість не підвела і ціна була прийнятна. Вибір повинен, в першу чергу, базуватися на тому, кому буде призначений тонометр.

Вони бувають механічні, автоматичні і напівавтоматичні. Розглянемо детальніше кожен.

Механічний тонометр

Манжета надівається на передпліччя, а набір повітря здійснюється вручну за допомогою невеликої гумової груші. Ви слухаєте тон по фонендоскопу, а значення дивитися на циферблаті. Це дає дуже точний результат, оскільки на нього не впливають ніякі сторонні розмови, рухи і навіть серцева аритмія. Він досить легкий у використанні, як для людей наближених до медицини, так і для звичайних обивателів, хоча і вимагає певних навичок. Незручний він може бути лише для людей похилого віку, яким важко працювати однією рукою, або які мають проблеми зі слухом.

Зручними вважаються ті моделі, де груша з’єднана з циферблатом. Манжета, як правило, просто обертається навколо руки, фіксуючись липучками, хоча буває з металевою скобою, через яку вона пропускається. Розмір її потрібно підбирати залежно від обхвату руки. Термін придатності такого тонометру: 2-3 роки, крім цього потрібна профілактика раз на рік.

Автоматичний тонометр

Повітря набирається автоматично, а результат відображається на екрані. Манжета може кріпитися як до плеча, так і до зап’ястя чи пальця. Але, як правило, на пальці краще все ж не міряти, тому що результат може бути дуже неточним (а це погано для людей із захворюваннями серця). Зап’ястні тонометри трохи краще, але теж підходять лише людям, у яких немає серцево-судинних захворювань. Але для молодих людей, з хорошими еластичними судинами це оптимальний варіант. Прилад компактний і його легко можна взяти навіть в похід. Тонометр з вимірюванням на передпліччі найбільш точний (похибка до 5 мм. Рт. Ст. І залежить від правильності накладання манжети). У нього є численні функції, наприклад, показання пульсу або індикатор аритмії, що дуже зручно для людей, що страждають цим. Такі тонометри навіть оснащені деякої пам’яттю, яка записує останні 20-50 значень, розділяючи при цьому якісь вимірювання для якої людини робилися.

Не так давно з’явилися жіночі тонометри, які можна використовувати під час вагітності (адже, як відомо, в цей період тиск дуже часто скаче).

Купуючи такий апарат, стежте, щоб він був зручний для Вас, екран читабельний, манжета якісна і міцна.

Напівавтоматичний тонометр

Тут повітря набирається вручну, а результат покаже екран. Це дуже зручні і прості у використанні тонометри. А недорога вартість робить їх просто незамінними в будинку.

Потрібно ще запам’ятати, що повторний раз тиск можна міряти через 5-10 хвилин, а то й більше. І краще якщо використовувати постійно один і той же прилад.

Підсумки

Літнім або людям з обмеженою рухливістю краще вибрати автоматичний тонометр з великою кількістю опцій і функцій. Він і механічний також оптимально підходять для людей з проблемами серця. Для молодих хлопців і людям середнього віку ми б радили напівавтоматичні або зап’ястні автоматичні тонометри, хоча механічні нічим не гірше і теж можуть бути використані.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Корисні поради | Переглядів: 542 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]