Головна » Будинок і сад » Ландшафтний дизайн своїми руками: з чого почати?
Ландшафтний дизайн своїми руками: з чого почати?
Не всі щасливі власники дачних ділянок поспішають звертатися до професійних дизайнерів: когось бентежать додаткові фінансові витрати на проектування, хтось вважає, що у нього не така вже й велика територія, щоб звертатися за порадою до майстрів, хтось упевнений, що сад своєї мрії він створить сам, без чиєї-небудь допомоги.

Отже, ви створюєте ландшафтний дизайн своїми руками. Здавалося б, нічого складного й немає – можна купити кілька оригінальних чагарників і дерев, вибрати насіння квітів, і все це посадити. Але пізніше ви подумаєте, що непогано було б зробити альтанку, дитячий майданчик, невелику водойму, повитий плющем паркан і т.п. Як же розпланувати все так, щоб вийшло не просте нагромадження цих об’єктів, а єдиний за стилем комплекс, який би радував душу?

Основним завданням ландшафтного проектування є ефективний розподіл наявного простору і вміле поєднання всіх його елементів. Щоб зрозуміти, що вам потрібно, пройдіться, для початку, по всій вашій території. Прислухайтеся до себе, визначте, яке місце вам подобається найбільше, в якій частині хочеться бути довше, а в якій ви відчуваєте себе незатишно.

Огляньте свою ділянку з усіх сторін, подумки уявіть собі її майбутній вигляд, доріжки, рослини, декоративні елементи. Де добре світить сонечко, де тінь, куди можна визначити альтанку, а куди гойдалки для дітей. Може, у вас є звичне місце для обіду всією родиною десь під великим, старим деревом – під них можна буде поставити альтанку, в якій так само будуть збиратися всі ваші рідні.

Сфотографуйте свою ділянку – часто саме по фотографії видно, що, де і як виглядає. Зверніть увагу на кольорову гаму. Можливо, потрібно додати відтінки, а може навпаки, сад перевантажений квітами. Часто в хвойному саду переважає тільки зелений колір, тому потрібно постаратися підсадити рослини з яскравим забарвленням хвої або додати квітучих чагарників.

Садовий ландшафт необхідно планувати таким чином, щоб він відповідав вашому способу життя.

Прийнято виділяти такі функціональні зони ділянки: - вхідна зона (у ній може розташовуватися автостоянка, гараж), - житлова зона (територія біля будинку), - зона відпочинку (це може бути декоративний сад, альтанка, водойма, барбекю тощо), - господарська зона, - плодовий сад, город, - спортивна зона (якщо ви ведете активний спосіб життя), - дитячий майданчик (за потребою).

Всі ці зони звичайно об’єднуються доріжками. Краще створити кілька варіантів розташування таких функціональних зон і потім вибрати найбільш вдалий з них. І тільки після того, як ви уточните всі питання щодо розміщення потрібних вам елементів, можна приступити до більш точного проектування ділянки.

Навіть найменша водойма, в якій дзюрчить і переливається на сонці вода, створює в саду неповторний стиль. Цей куточок саду відразу стає улюбленим, приносить масу позитивних емоцій, розслабляє і налаштовує на філософські думки. Таке диво можна створити і своїми руками. Для цього можна вкопати ємність будь-яких розмірів (наприклад, стару ванну), всередині обгорнути її темною плівкою, акуратно викласти по краях каменями, залити водою – і ваша водойма готова.

Далі можна подумати про різноманітні композиції з рослин та природного каменю (рокарії, альпінарії), опори для витких рослин (перголи, шпалери) та різні декоративні елементи.

Пам’ятайте – щоб зробити ландшафтний дизайн своїми руками, вам необхідно, перш за все, бажання і велике прагнення зробити своє життя кращим, і тоді у вас все вийде!
>
Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Будинок і сад | Переглядів: 794 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]