Головна » Будинок і сад » Як правильно вибрати ламінат
Як правильно вибрати ламінат


При проведенні ще одного ремонту в квартирі часто постає проблема підміни старих (вже відслужили свій термін) підлог на нове, більш комфортне покриття. При всьому цьому вибір часто падає на такий відомий всім нам матеріал як ламінат, який завоював найближчим часом величезну популярність у споживача. Цей матеріал дуже простий в установці, оскільки не просить перед своїм монтажем спеціальної підготовки підлоги. З іншого боку, в процесі монтажу немає необхідності скріплювати його з попередніми підлогою, а в разі переїзду таке покриття може бути просто розібрано.

На користь вибору цього матеріалу говорять також наступні факти:

- Ламінатне покриття відрізняється високою опірністю до навантажень і дуже невимоглива при експлуатації і в догляді за ним.
- Воно не вимагає спеціальної шліфування і покриття лаком.
- Матеріал ламінату повністю нечутливий до впливу сонячних променів і зберігає свою привабливість довгі роки.
- Робиться з натуральної сировини і не містить ніяких шкідливих хімічних домішок.
- Цей матеріал пожароустойчив, також відрізняється хорошою звукоізоляцією.
- Характеризується підвищеною стійкістю до стирання і зносу.

Типи ламінатних покриттів

При вирішенні питання про те, як правильно вибрати ламінат, вам слід виходити з того, в приміщеннях якого виду передбачається його експлуатація. При всьому цьому, чим більше планована навантаження на покриття, тим паче міцної повинна бути марка обираного вами матеріалу. Прийнята класифікація ламінату по міцності виражається в поділі різних марок цього матеріалу на класи. Причому, чим вище клас вироби, тим паче стійко набране з нього покриття до стирання і зносу. Сучасні ламінатниє покриття випускаються в двох основних виконаннях: комерційному і побутовому.

Комерційний ламінат призначається для підготовки покриттів в приміщеннях офісів, торгових підприємств та інших промислових об'єктів. Для офісних приміщень з підвищеним навантаженням на підлоги рекомендується застосовувати 33-й клас ламінованих покриттів, а для приміщень із середніми показниками по навантаженню достатньо 32-го класу. Побутове ламинатное покриття виготовляється спеціально для житлових приміщень, але може застосовуватися також і на комерційних площах з невеликим навантаженням на підлоги. Такий ламінат відноситься, зазвичай, до 31-му класу міцності (АС3).

Таким макаром, для комерційних приміщень фахівці рекомендують купувати ламіноване покриття 32-го або 33-го класу, у той час як для приміщень побутового призначення більше підходять вироби класу 31 і 32. У разі дотримання всіх вказівок, наведених в інструкціях по догляду за матеріалом, таке покриття прослужить вам довгі роки.

Вибір ламінатного покриття

Однією з найважливіших характеристик, на яку слід звернути підвищену увагу при вирішенні питання про те, як вибрати ламінат для квартири, є вологостійкість купованого вами матеріалу. Справа в тому, що стики і зчленування такого покриття дуже чутливі до вологи; при її попаданні в них матеріал намокає, а потім деформується і приходить в повну непридатність.

Уникнути подібної неприємності ви зможете лише в цьому випадку, якщо придбаєте водостійкий ламінат, що випускається спеціально для цих цілей. Висока стійкість такого покриття до вологи досягається шляхом просочення місць зчленування спеціальними водовідштовхувальними складами на пластиковій основі. Іншим відомим прийомом підвищення вологостійкості підлог з ламінату є склеювання їх стиків особливим водостійким клеєм.

Щоб уникнути можливих контактів ламінату з бетонною основою підлоги (що виявляються в появі характерних стукотів при ходьбі), рекомендується купувати ламіноване покриття зі спеціальною поліетиленовою підкладкою. Така підкладка не тільки лише усуне сторонні стуки, та й забезпечить вашому підлозі додаткову теплоізоляцію.

За способом утворення замкового з'єднання (кріплення панелей між собою) ламіновані поверхні діляться на клеєні та збірні. При виборі з цих двох видів з'єднання перевага віддається зазвичай збірному ламінату, як найбільш сучасний і технологічний. Зчленування окремих планок такого покриття проводиться простим замикання спеціального замкового з'єднання. Переваги такого виду збірки очевидні, оскільки не тільки лише скорочують час укладання покриття, та й дозволяють (у міру потреби) швидко демонтувати його і провести повторний монтаж на іншому місці. Основним же перевагою цього виду з'єднання панелей є отримання надійних і акуратних зчленувань.

Основою для укладання ламінату можуть служити безшовні підлоги, покриття з лінолеуму та полівінілхлориду (ПВХ), також підкладки з гуми або дерева. Відзначимо також, що ламінований паркет допускається укладати на підлоги з водяним обігрівом.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Будинок і сад | Переглядів: 871 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]