Головна » Будинок і сад » Вільне планування квартири
Вільне планування квартири


На Заході досить популярні квартири-студії – просторі приміщення, не розділені внутрішніми перегородками і які становлять єдиний простір. Вільне планування квартир дісталося і до нас. Чим воно так приваблює квартировласників?

У квартирі з вільним плануванням є тільки зовнішні і несучі стіни. Зазвичай в такій квартирі відгороджені туалет і ванна кімната, а решта приміщення виконує функції відразу всіх кімнат – кухні, вітальні, спальні, робочого кабінету. Найчастіше в таких квартирах-студіях воліють жити люди, не обтяжені сім’єю, і молоді пари – чим більше людей проживає в одній квартирі, тим сильніше їх бажання мати окрему відгороджену кімнату.

Вільне планування квартири допомагає вирішити проблему нестачі простору: за рахунок відсутності внутрішніх міжкімнатних перегородок квартира стає більше, а меблів знадобиться менше, адже один і той же предмет може виконувати різні функції. Припустимо, вдень диван перетворює частину вашої квартири на вітальнюі, а ввечері він розкладається, і ця ж частина приміщення стає спальнею.

Квартира-студія здається просторіше квартири з такою ж площею, але розбитої на кімнати. У ній добре приймати гостей, вона більш функціональна. Вільне планування квартири – відмінний варіант для «тусовщиків», любителів дружніх вечірок.

Але є в такої квартири свої недоліки. Перший недолік – чисто побутовий. У квартирі без міжкімнатних перегородок дуже швидко поширюються запахи і звуки. Якщо ви смажите котлети в звичайній квартирі – то пахнути котлетами буде тільки кухня; якщо ви смажите котлети в квартирі-студії – пахнути котлетами буде скрізь. Те ж стосується і звуків: музику або гудіння холодильника буде чутно у всіх куточках квартири.

Другий недолік має під собою психологічне підгрунтя. Людині дуже важко довгий час перебувати в просторому приміщенні, не розділеному на функціональні зони Тому навіть в квартирі-студії повинні бути умовні «кімнати», розділені не стіни, а іншими засобами: перепади рівня стелі й підлоги, різне підлогове покриття, освітлення і т.п.

Якщо вільне планування квартири приваблює вас настільки, що ви готові миритися з недоліками, то у вас є два способи роздобути таку квартиру: придбати нову квартиру з вільним плануванням або перепланувати ту, в якій ви живете. Перший варіант здається простішим: купив квартиру, зробив ремонт на свій смак і живи собі. Але покупка квартири – задоволення не з дешевих, та й знайти підходящу квартиру буває непросто.

При купівлі квартири з вільним плануванням особливу увагу потрібно звернути на кількість і розташування вікон (погано, якщо всі вікна розташовані на одній стіні), кількість та місцезнаходження стояків (кращий варіант – коли два стояка розташовані в різних частинах квартири), кількість і розташування розеток.

Другий варіант – самостійне перепланування. Якщо ви зважилися перепланувати своє житло, потрібно доля кілька важливих моментів :
Будь-яка перепланування повинна бути узгоджена у відповідних інстанціях.
Забороняється зносити або зрушувати несучі стіни, об’єднувати балкон і кімнату.
Забороняється поєднувати вентиляцію санвузла та кухонну витяжку.
Забороняється проводити опалення на лоджію і балкон.
Переносити санвузол або збільшувати дверний отвір в несучій стіні можна тільки з дозволу відповідних інстанцій і при наявності спеціального проекту.

Далеко не всяку типову квартиру можна перетворити на квартиру-студію. Але вільне планування квартири далеко не завжди має на увазі під собою студію або пентхаус.

Об’єднання двох кімнат в одну – це теж вільне планування. Найбільш поширений окремий випадок такого об’єднання – це вітальня, суміщена з кухнею.
Вільне планування квартири – відмінний варіант для тих, хто любить великі простори.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Будинок і сад | Переглядів: 804 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]