Головна » Будинок і сад » Як утеплити балкон?
Як утеплити балкон?

З настанням холодів як ніколи стає актуальним питання утеплення балкона або лоджії. Як утеплити балкон? Які матеріали підходять для утеплення балкона? 

Утеплити балкон необхідно для досягнення більш комфортної температури в приміщенні в зимовий час року. Утеплити балкон можна, використовуючи різні матеріали теплоізолюючі матеріали, або ж за допомогою спеціальних обігрівальних систем («тепла підлога» і т.д.).

Щоб утеплити балкон, потрібно, в першу чергу, подбати про його скління. Теплоізолююче скління – вже великий крок до утеплення балкона. Однак навіть самі надійні ПВХ-конструкції не захистять від зимових холодів, якщо вікна встановлено на невідповідну основу, наприклад, металеві прути. Очевидно, що в цьому випадку потрібно заздалегідь подбати про виготовлення хорошого теплоізолюючого парапету.

Як матеріал для кладки парапету можна використовувати піноблоки або ж полегшену керамічну цеглу. При використанні піноблоків потрібна додаткова зовнішня обшивка балкону для захисту кладки від вологи.

Якщо для утеплення балкона передбачається використання теплоізолюючих матеріалів, то при склінні балкона необхідно обов’язково врахувати товщину майбутньої теплоізоляції і при потребі встановити спеціальні розширювальні профілі для рами скління.
 Щоб утеплити балкон, стануть в нагоді такі популярні теплоізолюючі як пенофол і пінофлекс, мінеральна вата, а також «сендвіч-панелі» заводського виробництва. Ці матеріали використовуються для утеплення бічних стінок балкона, парапету, стелі.

Пенофол, пінофлекс та інші пінопласти дозволяють утеплити балкон недорого і швидко. Ці матеріали мають невелику товщину і малу вагу, що дозволяє використовувати їх там, де більше великовагові конструкції були б небезпечні. Однак пінопласти дуже тендітні й недовговічні.

Мінеральна вата дозволяє утеплити балкон більш «грунтовно». Товщина шару мінеральної вати варіюється від 50 до 15 мм, вибирається виходячи з кліматичних умов, характерних для кожної конкретної місцевості.

Утеплити балкон за допомогою сендвіч-панелей можна лише після консультації у фахівця і проведення необхідних розрахунків. Велика вага таких конструкцій може створити зайве навантаження на перекриття балкона і викликати навіть обвалення.
 Який би теплоізолюючий матеріал Ви не обрали, щоб грамотно утеплити балкон, необхідно подбати про надійну герметизації всіх швів, щілин. Для цих цілей можна скористатися силіконовими герметиками.

Неправильно утеплений балкон може не тільки не захистити приміщення від холоду, але й стати причиною незручностей для мешканців сусідніх приміщень. Наприклад, недостатня теплоізоляція стелі може викликати конденсацію вологи на ньому і, як наслідок, утворення обледеніння на підлозі балкона сусідів зверху.

Щоб утеплити балкон, теплоізоляційний матеріал краще всього розташовувати зовні – це допоможе уникнути утворення конденсату в теплоізоляційному шарі. Однак якщо утеплити балкон необхідно все ж зсередини, то в цьому випадку додатково потрібен надійний пароізоляційний шар, що запобігає утворенню конденсату.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Будинок і сад | Переглядів: 1374 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]