Головна » Наука » Як визначити час по сонцю?
Як визначити час по сонцю?


Світ не стоїть на місці. Кожен день крупинки часу складаються в хвилини, місяці, роки, а ми в свою чергу стежимо за цим відліком. З самого дитинства людина починає розуміти всю важливість цього, адже доводилося чекати, коли заберуть з дитячого садка додому, закінчення уроків і, звичайно ж, кожна дитина з нетерпінням чекає свого дня народження. Тому ми вже не можемо жити без знання часу.

Розташування сонця:Майже у кожного з нас є годинник, але ж це всього лише звичайний механізм, який рано чи пізно може зламатися. Не завжди ми знаходимося поблизу с цивілізацією і тим більше з ремонтними майстернями. Як дізнатися час, коли немає під рукою сучасних механізмів? Все дуже просто, сонце – це «механізм», який працює без збоїв і завдяки йому, ми можемо визначити час.

У 6:00 ранку сонце знаходитися на сході, а в 9:00 воно переміщається на південний захід.
В обідній час, а саме в 12:00, сонце розташовується на півдні, зверніть увагу на тінь, вона сама коротка. У п’ятнадцять годин воно знову перемішається на південний захід, а ввечері, о вісімнадцятій годині сонце розташоване на заході. Вночі теж можна визначити час в приполярних районах. Сонце опівночі знаходиться дуже низько над горизонтом.
За допомогою цих простих параметрів, дуже легко визначити час, не маючи годин поблизу і людей, у яких можна запитати.

Так само можна визначити час за допомогою компаса і сонця. Для початку потрібно відзначити, що швидкість сонця по небесному простору – п’ятнадцять градусів на годину. Для того щоб ми могли визначити час, нам потрібно дізнатися азимут на сонці.

Направте букву «С» компаса прямо на сонце, відлічите відстань від північного кінця стрілки до цього напрямку – це і буде азимутом сонця.

Давайте припустимо, що він дорівнює 90 градусам, згадуємо про швидкість 15 градусів і ділимо 90 на 15, отримуємо 6. Так як в Україні ще поки вводиться літній час, та й практично в усіх країнах північної півкулі, нам потрібно до 6 додати 1:00. І того ми отримуємо відповідь 7 годин.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Наука | Переглядів: 953 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]