Головна » Суспільство » Головні принципи вибору професії
Головні принципи вибору професії


Якщо вірити статистиці, 87% європейської молоді головним вибором в житті вважає саме визначення своєї майбутньої професії. Що ж, з ними – молодими і амбітними – можна в чомусь погодитися.

Деяким здається, що спеціальність – це на все життя, і від того, наскільки точним буде її вибір, залежить досягнення високих кар’єрних цілей і матеріальна незалежність. Тому на Заході в старших класах школи приділяється підвищена увага різноманітному тестуванню та визначенню профпридатності "майбутнього нації”.

А от абітурієнти пострадянського простору обрану спеціальність уявляють собі досить смутно, а подальшу кар’єру тим більше. Тому іноді складають список цікавих для себе професій, грунтуючись на цілком простих і зрозумілих принципах. Ось вони, ці принципи.

Отже, престижність професії. Цим, як правило, керуються діти із забезпечених сімей, які з приводу майбутнього заробітку не турбуються. У список престижних спеціальностей входять ті, які мають відношення до творчості та міжнародних відносин: це журналістка, реклама та PR, міжнародна економіка, політологія, естрада, дизайн… Отримані знання абітурієнти збираються застосовувати на практиці в представництвах іноземних фірм або безпосередньо за кордоном. Благо – впливові тата й мами допоможуть.

Далі – стабільність. Цей принцип передбачає гарантоване працевлаштування та постійну затребуваність на ринку праці. До числа стабільних можна віднести професії держструктури – соціологи, податкові інспектори, фахівці муніципального управління.

Перспективність. Головне питання тут – а чи потрібна суспільству вподобана професія або вона безповоротно пішла в небуття? У такому випадку батьки разом зі своїми синами-доньками вивчають попит на фахівців різних напрямів.

Зараз перші рядки рейтингу займають професії, пов’язані з комп’ютерними технологіями, сферою готельного господарства та туризму. Далі – логістика, телекомунікації, страхова справа … А ось, як стверджують у міністерстві праці та соціальної політики України, фахівців в області економіки, фінансів, юриспруденції випустили на цілих 10 років вперед. Тому у студентів відповідних факультетів можуть виникнути проблеми з працевлаштуванням.

Останній принцип – грошовий. Більшість абітурієнтів вибирає спеціальність, виходячи з майбутнього рівня доходів. Психологи кажуть, що це має відношення до сумного досвіду батьків багатьох дітей, які страждали від нестачі коштів з-за зміни економічних умов у нашій країні. Лідерами по "грошовій” шкалі є, звичайно, бухгалтери, юристи і менеджери.

А взагалі, мрія багатьох школярів – вивчитися "на начальника”, адже у нього найбільша зарплата. І неважливо, чим і ким керувати. Ось так – ясно, коротко і по-дитячому чесно. Але у світі дорослих, якщо є бажання зробити кар’єру, спочатку потрібно визначити сферу діяльності, виходячи зі своїх здібностей, отримати освіту, може, навіть не одну. Ось, наприклад, закордоном спеціальність "менеджмент” зазвичай вибирають ті, хто вже має базову профільну освіту і потребує підвищення кваліфікації саме як керівника.

За яким принципом робити вибір професії – вирішувати вам, але пам’ятайте, що в будь-якому випадку вона повинна бути вам до душі. Інакше, займаючись нелюбою, хоч і тричі прибутковою справою, ви йдете проти самих себе. До того ж, важко викладатися на такій роботі, прагнути робити її краще, ставити собі мету і йти до неї. Тому, добре обдумайте свій вибір.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Суспільство | Переглядів: 882 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]