Головна » Довкілля » Топ 10 екологічно чистих будинків
Топ 10 екологічно чистих будинків

1. Cherokee Studios, Лос-Анджелес, США


Цей квартирно-офісний комплекс побудований на місці колишньої студії звукозапису Cherokee, в якій колись записували свої хіти такі легенди музики як Девід Боуі (David Bowie) і Уоррен Зівон (Warren Zevon). На даний же момент ця будівля є одним з найсучасніших екодомів, який використовує пасивне охолодження завдяки перевагам клімату Південної Каліфорнії, а також лампи денного освітлення, які в більшості випадків є світлодіодам, що мінімізує споживання електроенергії.

2. Перший Унітарний Будинок для Громадських Нарад, Медісон, США


Загальна площа будівлі становить 1850 кв. метрів. Вона виконана з екологічно чистих перероблених матеріалів, також по всій будівлі розміщені датчики CO2, які відключають систему вентиляції, коли в будівлі немає відвідувачів. Це забезпечує максимальне енергозбереження. Крім того дах будівлі був виготовлений з матеріалів рослинного походження, а управління освітленням будівлі відбувається децентралізовано на місцях.


3. Школа району Кайова, Грінсбург, США


Після того як Грінсбург був практично повністю знищений торнадо в 2007 році, місцеві жителі вирішили його відновити. І не просто відбудувати зруйновані будівлі, а й використовувати в будівництві будинків «зелену» складову. Районна школа сьогодні є головною визначною пам'яткою міста. У ній використовується денне освітлення і природна вентиляція. Вітряні турбіни потужністю 50 кВт частково задовольняють потреби будівлі в енергії. Додаткову кількість енергії виробляє вітряна ферма, побудована за межами міста.


4. Школа високих технологій, Чула Віста, США


У цій державній школі 550 учнів мають в своєму розкладі такий предмет як «зелений» дизайн. І ця дисципліна має прикладний характер. Яскравим прикладом слугує сама будівля школи. Система управління будівлею складається з станцій погоди, датчиків спостереження і контролю, системи зрошення і внутрішніх вод. Це оптимізує тепловий комфорт і якість повітря в приміщеннях школи, зберігаючи при цьому енергію і воду.


5. Фонд Ленца Армстронга, Остін, США


Штаб-квартира фонду Ленца Армстронга (Lance Armstrong) була створена в 1950-і роки на території складу, який був перетворений на багатофункціональний офіс. Нова будівля на 88% складається з перероблених матеріалів старої. Дах і величезні вікна на північній частині будівлі поміняли місцями, щоб якомога більше використовувати денне світло. Будь-які токсичні хімічні речовини повністю відсутні на території і навколо будівлі. Фонд отримав золотий сертифікат за лідерство в енергоефективному та екологічному проектуванні (рейтинг LEED).


6. Альянс Чистої Води, Олімпія, США


Всі мають уявлення про те, як виглядає підприємства, що займаються очищенням стоків, але Регіональний сервісний центр Альянсу Чистої води - це щось інше. Будівля була перероблена з метою максимально ефективного використання сонячного тепла і світла. Метан, який з'являється в процесі переробки відходів, використовується в когенераційній установці для створення електроенергії, виключаючи тим самим необхідність у котлі.


7. Конференц-центр в Ванкувері, США


Практично весь Ванкувер можна назвати одним ультра-екологічним будинком. Але конференц-центр, який завоював платину в рейтингу "Лідерство в енергоефективному та екологічному проектуванні", заслуговує окремої уваги. На 2,5 гектарах «зеленого» даху знаходяться близько 400 тисяч рослин-представників місцевої флори, що знижує температуру в приміщеннях в найбільш спекотні пори року. Інтер'єр будівлі оснащений датчиками CO2 і вологості, опалення та охолодження забезпечуються за рахунок морських теплових насосів.


8. Багатофункціональний комплекс, Санта-Моніка, США


Багатофункціональний комплекс Санта-Моніки являє собою 46 студій, в яких надаються послуги бездомним і хворим жителям міста. Ця будівля своїм прикладом демонструє, що екологічне будівництво сприятливо впливає не тільки на навколишнє середовище. Щільність проживання в комплексі перевищує щільність населення на Манґетені більш ніж на 10%, а сама будівля майже на 50% ефективніша за аналогічні будівлі.


9. Фонд підтримки досліджень в Національній лабораторії відновлення енергії, Голден, США


Закономірно, що будівля фонду, де здійснюються передові дослідження в області відновлення джерел енергії, є одним з найбільш екологічних проектів. Об'єкт представляє собою стратегію пасивного дизайну, яка включає максимальне використання денного освітлення і природної вентиляції.


10. Житловий будинок, Расін, США


Цей будинок, який отримав платиновий сертифікат згідно із системою оцінювання екологічності споруд, є прикладом того, як невелика будівля може стати «зеленою» навіть при невеликому бюджеті. Розташування будинку дозволяє вигідно використовувати пориви вітру з озера Мічиган, а також сонячні промені, що покращує вентиляцію. Витрати води знижуються за допомогою використання циркуляційного насосу.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Довкілля | Переглядів: 1173 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]