Головна » Техніка » Фотоапарати проти відеокамер: чим краще знімати домашнє кіно?
Фотоапарати проти відеокамер: чим краще знімати домашнє кіно?


Сьогодні знімати якісне відео можна не лише за допомогою відеокамери, але і за допомогою цифрового фотоапарата з можливістю запису відео HD (High Definition - відео високої роздільної здатності або відео високої чіткості). Причому в багатьох випадках якість відео, записаного з фотоапарата, не буде ні в чому поступатися картинці, відображеної відеокамерою напівпрофесійного класу.

Таким чином, якщо раніше відеокамері не було ніякої альтернативи, то в даний час Ви можете придбати фотоапарат з HD-відеозйомкою. Чи існують відмінності між цими двома пристроями в якості відео? І що краще вибрати для любительської відеозйомки?

Відеокамери

Звичайно, перевага будь-якої відеокамери полягає в тому, що функція відео є в ній основний, а значить, в цьому пристрої враховані всі важливі моменти, що мають значення для забезпечення якісної відеозйомки. Це потужний оптичний зум, поворотний дисплей, зручний хват, режими чорно-білого та нічної зйомки, автоматичне затухання і багато іншого. Класична відеокамера дозволить Вам записувати не тільки прості домашні ролики, а й повноцінні відеофільми високої якості.

Наявність величезної кількості програмних режимів також дає користувачеві можливість експериментувати з налаштуваннями і використовувати додаткові ефекти. Не варто забувати і про більш якісну оптику, матрицю і процесор, адаптованих для проведення відеозйомки.

Відеокамери, в порівнянні з цифровим фотоапаратом з можливістю запису відео HD, краще підходять для тривалої зйомки. Відеокамера трохи важче фотоапарата, її зручніше тримати в руках. Ергономічні особливості відеокамери дозволяють виключити «тремтіння». Завдяки відкидному дисплею спрощується ведення зйомки з найскладніших ракурсів - камеру можна без проблем підняти високо над головою або опустити до самої землі.

Без відеокамери не обійтися, якщо Ви плануєте знімати відео в темряві або сутінках. Матриці ряду відеокамер розроблені таким чином, що здатні забезпечити Вам отримання якісного відеозображення навіть в умовах недостатньої освітленості.

Фотоапарати з функцією запису відео HD

З кожним роком якість відеозапису у фотоапаратах стає все краще. Але чи дотягують вони до можливостей відеокамер? Як показує практика, цифрові фотоапарати з підтримкою запису відео HD цілком можуть конкурувати з відеокамерами аматорського або напівпрофесійного класу, але тільки при зйомці певних сюжетів. В останніх моделях фотоапаратів чудово працює зум, автофокус і стабілізатор зображення.

Фотокамери також мають досить компактними розмірами, що дозволяє вести відеозйомку в тісних, обмежених просторах або без проблем розміщувати камеру в якій-небудь ніші. Ще один аргумент на користь фотоапарата з підтримкою запису відео HD полягає в тому, що такі фотокамери, як правило, коштують дешевше ніж напівпрофесійні відеокамери.

Однак на фотоапараті якість відеозображення залежить від багатьох чинників - розмірів матриці, наявності оптичного стабілізатора і технічних характеристик фотокамери. Крім того, з фотоапаратом складніше вести відеозйомку з рук в русі.

Фотокамеру відрізняє складність фокусування швидко рухомих об'єктів, менші можливості зумування, а також відсутність зручного зовнішнього екрана, що погіршує зйомку під різними кутами. Якщо для звичайного користувача, хто знімає домашні відеоролики, все це не має такого принципового значення, то для людини, який планує створювати якісні відеофільми, це важливо.

Чому віддати перевагу?

Отже, що ж вибрати - відеокамеру або фотоапарат з підтримкою запису відео високої чіткості? Тут все залежить від того, що Ви збираєтеся знімати найчастіше. Наприклад, для репортажної або спортивної зйомки краще підійде відеокамера завдяки чудовій фокусуванні рухомих об'єктів і можливості знімати в непростих ракурсах. Також відеокамера краща, якщо Ви плануєте знімати весілля. Адже вона дозволяє знімати всі значущі моменти з рук, не витрачаючи додаткового часу на підстроювання композиції, зміну об'єктивів або настройку фокусу.

Таким чином, відеокамерою можна знімати будь-який репортаж практично на автоматі і отримувати якісну картинку. Крім того, відео камера незамінна, якщо Ви збираєтеся активно працювати з зумом, змінювати плани зйомки або нерідко знімаєте в умовах недостатнього освітлення.

Що стосується цифрового фотоапарата, то він гірше справляється з репортажною і не постановчою зйомкою. А от для постановчої відеозйомки, коли об'єкт, що знімається статичний або рухається не надто швидко, фотокамера з можливістю запису відео HD добре справляється зі своїми завданнями, забезпечуючи якісний результат. Там, де можна не поспішати і робити дублі, цілком можна обійтися фотоапаратом.

Підводячи підсумок, можна сказати, що цифровий фотоапарат з функцією запису відео HD підійде для зйомки аматорських відеороликів хорошої якості, які можна переглядати вдома. Для ведення само не постановчої відеозйомки, або зйомки відео в непростих ракурсах, умовах обмеженого освітлення краще все ж вибрати відеокамеру.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Техніка | Переглядів: 1635 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]