Головна » Техніка » Сканери та принтери – незамінні атрибути сучасного життя
Сканери та принтери – незамінні атрибути сучасного життя

Кожен з нас часто стикається з проблемою перетворення документів з паперового виду в електронний. Ще недавно це було просто неможливо. Вводити вручну було дуже довго і важко. А зображення ввести було взагалі справжньою проблемою. Оптимальним виходом стали сканери. Вони дозволяють вводити як текст, так і зображення всього за пару хвилин не дуже важкої роботи. Адже зробити нескладні операції здатна навіть дитина.

Зчитування з паперу або плівки і перетворення їх в текст або картинки сканери виконують з легкістю. Такі помічники служать як на фірмах, в офісах, так і вдома. За ціною і характеристикам сканери досить різні. У кожного сканера є свої цілі.

На сьогодні сканери випускають чотирьох типів: ручний, листо-протяжний, планшетний і барабанний. При цьому у кожного є як свої переваги, так і недоліки.

Ручні обробляють смуги документа невеликої ширини (близько 10 см) і не представляють інтересу для широкого загалу, так як в основному користуються популярністю у власників мобільних ПК. Низькі оптичні характеристики і повільність – ось його риси.

Листо-протяжні сканери протягають сторінки документа через спеціальну щілину за допомогою протяжних роликів, які часто перекошують сторінку і роблять неможливим нормальне подальше розпізнавання тексту. Сфера їх застосування обмежена.

Барабанні сканери значно перевищують характеристики будь-якого свого "брата”. Сфера їх застосування – виключно поліграфія.

Найбільш широко поширені і найбільш доступні за співвідношенням ціни і якості – планшетні сканери. Вони найбільш універсальні. Зображення (фото), або документ кладуть на скло і каретка, яка знаходиться під ним і забезпечує зчитування інформації, починає свій рух. Цей вид сканерів є досить дешевим і функціональним. Кращий і оптимальний варіант як для домашнього, так і для офісного користування.

Дуже часто ми чуємо про переваги МФУ перед окремими пристроями. Розробники таких апаратів подбали про інтерфейс, щоб користуватися міг не тільки "профі”, але і користувач з мінімальними навичками.

Вибір конкретної моделі – зовсім інше питання, яке вирішити здатний не кожен майбутній власник МФУ. Основний критерій відмінності – позиціонування. Це можна назвати підказкою, яку надає виробник перед вибором. Воно допомагає порівняти можливості і обсяг навантаження на МФУ.

Не рідко покупець, не розуміючи суті всіх характеристик пристрою, бере не відповідає його потреби. Для запобігання подібних ситуацій при виборі МФУ необхідно приймати неемоційний, розумний підхід.

Якщо Ви знаєте, що область застосування пристрою – будинок, то тут потрібно враховувати те, що обсяг продажів невеликий, а розмаїтість завдань просто забезпечено. Ксерокопії паспорта, занесення картинок і фото в комп’ютер, сканування тексту – ось основні завдання "домашнього” МФУ.

Що стосується невеликого офісу, то тут потрібно враховувати кількість користувачів, обсяги роботи. Потрібно відзначити, що кольорові зображення в більшості випадків не користуються популярністю, а тому можна заощадити. А якщо обсяг робіт великий, то необхідно вибирати пристрій МФУ з найбільш дешевими витратними матеріалами.

В офісі буде доречно підключити пристрій до центрального комп’ютера, через який будуть проходити всі команди. Таким чином, він буде виступати в якості сервера.

Якщо ж це великий офіс, то оптимальним варіантом буде придбати кілька МФУ, які будуть різними за продуктивністю і побудувати з них ієрархію. Звичайно ж, про необхідний тип пристроїв можна міркувати довго. Ви запитаєте, а які ж переваги у МФУ перед звичайним набором сканер принтер? Найголовніше – це компактність та простота користування. А можливість копіювання документів, не включаючи комп’ютер, – одне з найважливіших переваг. Та й за ціною вийде набагато дешевше, ніж купувати лазерний принтер та відмінної якості сканер.

Але слід врахувати і речі, які для деяких користувачів виявляться недоліками. Адже вартість обслуговування МФУ досить велика, а витратні матеріали за ціною немаленькі. До того ж, якщо Ви не переслідуєте великих обсягів друку та сканування, то Вам буде достатньо звичайного простенького сканера і струменевого принтера, який в обслуговуванні буде досить простим.

Підводячи підсумки, можна сказати, що за кожним користувачем вибір свій. Але в будь-якому з випадків, і принтер і МФУ вимагає якісних матеріалів, які забезпечують його якісну роботу. В першу чергу це якісний папір, який наша організація купує тут: купить бумагу для принтера. І на завершення, не вибирайте дешевих варіантів, які будуть лише справлятися з поставленим завданням. Пам’ятайте: "Не такі ми багаті, щоб купувати дешеві речі”.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Техніка | Переглядів: 1132 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]