Головна » Спорт » Як грати боулінг, правила боулінгу
Як грати боулінг, правила боулінгу


Гра в боулінг в даний час є одним з найбільш популярних видів активного відпочинку і чудовою розвагою. Головний плюс такого проведення часу полягає в тому, що боулінг є азартною і дуже енергійною спортивною грою, і в той же час захоплюючою розвагою, прекрасним способом організації дозвілля в колі родини або друзів. Боулінг – гра майже без обмежень, грати в неї може будь-яка людина, не залежно від віку, статі та фізичної підготовки.

Правила гри боулінг

Отже, перед початком гри, кожен гравець команди вводить своє ім’я в систему автоматичного підрахунку очок і вибирає зручну для кидка кулю. Кулі відрізняються: за вагою, за кольором, і за номерами. Гра складається з десяти фреймів.

Принцип гри боулінг простий – збити всі кеглі на доріжці. Якщо гравець впорався з цим завданням, то результат буде називатися «страйк» і фрейм закривається. Якщо певна кількість кеглів все ще стоїть після першого удару, то впадає друга куля. Якщо кеглі, що залишилися, збиті, то буде «спеа», якщо одна кегля або більше стоять після другого удару, то результатом буде «відкритий фрейм». У цьому випадку гравцю присуджується лише те число очок, яке відповідає кількості кеглів, що впали.

Секрет від професіоналів: найбільша кількість гравців досягають результату, збивши головну, першу, кеглю. Але більш досвідчені гравці кидають у, так звану, «кишеню» – головну кеглю праворуч або ліворуч. Якщо 10 кегель збиті з першого кидка у десятому фреймі, гравцеві надаються два призових кидка, а якщо з другого кидка – один.

Кількість очок в кожному фреймі дорівнює кількості збитих кегель (крім кидків "страйк” і "спеа”). Якщо гравець збиває 10 кегель з першого кидка (страйк – позначається "Х”), очки в цій рамці нараховуються з розрахунку 10 призових очок(сума очок за два наступні кидка).

Якщо гравець збиває 10 кегель двома кидками в одній рамці (спеа – позначаються "/”), кількість очок у цій рамці нараховується із розрахунку 10 призових очок(кількість очок за один наступний кидок).

Якщо гравець перетинає лінію фолу, кидок не зараховується незалежно від кількості збитих кегель. Такий кидок позначається "F”.

Результат партії складається з результатів всіх десяти фреймів. У кого більше очок, той і, відповідно, переможець.

Якщо ви вперше граєте в боулінг

1. Виберіть кулю, яка найбільш підійде для вашої руки. Спершу вставте великий палець в отвір і переконайся, що він там не застряє. Після цього перевірте хват, тримаючи всі пальці у своїх отворах. Якщо середній суглоб пальців вище поверхні кулі менше, ніж на сантиметр, то ви зробили правильний хват. Тепер спробуйте помахати кулею вперед, вниз, назад, вперед, щоб відчути, як з нею поводитися і чи підходить вона вам за вагою. Перш ніж кидати кулю на доріжку, потренуйте рух кидка кілька разів без кулі. Можете прикласти декілька разів кулю до доріжки за межею, перш ніж проводити кидок по кеглях.


2. Початкове положення може бути високим або низьким, головне, підтримувати куля вільною рукою, тоді як кидкова рука тримає кулю м’яким хватом. Вказівний палець вперед, кисть – пряма! Відійдіть від межі приблизно на чотири з половиною кроку, приблизно таку відстань необхідно вам для «розбігу». Початкове положення ніг – обидві ноги розміщені поруч, ліва – трохи попереду, права – приблизно на лінії першої кеглі.

3. Після того як ви зробили чотири кроки «розбігу», куля випускається з руки. Великий палець відривається першим, після чого – інші пальці. Рука продовжує кидковий рух вперед і вгору.


Пошкодження та травми у боулінгу

У боулінгу, що й не дивно, найбільш часто зустрічаються травми та пошкодження тих м’язів, які працюють під час гри. Найчастіше зустрічаються пошкодження рук, передпліччя, ліктів, спини, рідше – підколінного сухожилля. Дуже важливо, щоб ваше взуття для боулінгу була зручним – в іншому випадку, може бути пошкодження гомілки або розтягнення м’яза. Більшість пошкоджень в боулінгу – результат мікротравм. Щоб уникнути їх, треба тримати себе у формі, займаючись аеробікою або регулярно швидко ходити або плавати. Необхідно підвищувати тонус м’язів і зміцнювати всі частини тіла, особливо ті, які схильні до пошкоджень. Давайте в першу чергу поговоримо про пошкодження пальців рук і зап’ястя. Одне з найчастішихпошко джень – це пошкодження великого пальця. Гравець може викривити великий палець отвором в кулі, якщо воно підібрано неправильно. Мозолі на основі великого пальця призводять до защемлення нервів великого пальця. Це, як правило, викликає втрату чутливості, поколювання та біль. Пошкодження пальців на руці і зап’ястя можуть бути у випадку, якщо гравець сильно підкручує куля, надмірно працюючи зап’ястям і пальцями.

Як правильно тримати кулю для боулінгу

Стандартно куля з трьома отворами береться великим, середній і безіменним пальцями. Великий палець занурюється повністю, а середній і безіменний тільки до другого суглоба. Мізинець і вказівний палець вільно лежать на поверхні кулі, а долоня лише злегка стикається з нею. Це "традиційний” хват кулі. Якщо отвори кулі підходять до пальців гравця, то це дозволяє розмахнутися, не стискаючи кулі. Не бійтеся, що ваші пальці можуть застрягти в отворах. Щоб, грати добре, дуже важливо мати кулю, що підходить за розміром до ваших пальців.

Вихідна позиція гравця в боулінг

На зоні підходу можна помітити два ряди точок. Перший ряд знаходиться в 15-ти футах від лінії фолу (лінія заступу), а другий – в 12-і футах. Ці точки допоможуть вам визначити вашу вихідну позицію. Дітям потрібно стояти ближче до лінії фолу, ніж дорослим, тому що їхні кроки менші. У будь-якому випадку, гравцеві бажано стояти ближче до лінії фолу. Після набуття достатніх навичок, можна відійти подалі. Яким би не була відстань для розбігу,головне не заступати за лінію фолу. Ваша нога повинна зупинитися мінімум за фут від лінії. Хорошою вважається позиція з поставленими разом ногами і з трохи нахиленим вперед тілом. Це додасть вам відчуття вільної готовності, а не напруженості. Кулю потрібно тримати правою рукою (якщо гравець лівша, то лівою) знизу на рівні між талієї і грудьми, а інша рука повинна злегка підтримувати кулю.

1. Плечі розгорнути під правим кутом до цілі
2. Вільна рука підтримує кулю
3. Зап’ястя не повинно відхилятися назад
4. Лікоть руки з кулею притиснутий до стегна
5. Коліна злегка зігнуті
6. Ноги поставлені разом і направлені у бік мішені.Розгойдування, кроки, синхронність

Якщо ви візьмете який-небудь важкий предмет, наприклад, кулю для боулінгу і виконаєте кидальний рух, ви відчуєте рушійну силу цього руху. Це "принцип маятника”. На ньому базується правильний кидок. Якщо гравці не відчувають вільного джерела енергії, навряд чи вони взагалі зможуть кинути кулю. Що стосується ваги, краще використовувати кулю, якою можна вільно розмахувати взад і вперед. Якщо зап’ястя згинається під вагою кулі або гравець упускає його, це означає, що куля заважка. Новачкам радимо розбігатися з чотирьох кроків. Пізніше можна додати п’ятий крок. Крокуйте так, як ви ходите кожен день – з п’ятки на носок. Тільки останній крок, який вимагає ковзання, відрізняється від інших. При останньому кроці нога ковзає вперед під вагою кулі. Потім, вага переноситься назад до, п’яти і служить як гальмо. Перший крок повинен бути найкоротшим. Останній – найдовшим, тому що включає ковзання. Уявіть, як працює маятник – 1-2-3-4, і це допоможе вам не збиватися з темпу. Починати крокувати потрібно з правої ноги. Якщо ви лівша, то, відповідно, з лівої.

Поєднання одного з іншим

Взяті окремо розгойдування і крок, не є важкими фізичними діями. Але саме те, як вони діють разом, визначає, чи буде розбіг вільним чи напруженим. Вам буде потрібно стійка позиція, щоб кинути кулю; також використовуйте рушійну силу ваших кроків. При кидку кулі передайте їй швидкість, яку ви набрали. Таким чином, добре розрахований кидок відбудеться саме в той момент, коли нога, що ковзає зупиниться. Як домогтися кидка, що показує хорошу комбінацію стійкості і рушійної сили? Для цього потрібно розмахнутися як можна сильніше на передостанньому кроці. З цього моменту рука з кулею і ковзна нога одночасно рухаються вперед. Якщо це сталося, то кидок, був добре розрахований за часом. При перших трьох кроках куля досягає своєї найвищої точки при розмаху. Потім слід зробити розмах вперед, ковзання і кидок. Сенс полягає в тому, щоб куля отримала хороший імпульс для свого руху по доріжці. Професійною мовою це називається "поштовх”. На другому кроці куля відводиться зі стартової, позиції на відстань 12-18 дюймів від тіла. На третьому і четвертому кроках – приготування до кидка. Старт є головним пунктом у часовій послідовності. Поштовх повинен бути простим і легким у виконанні. Навіть хороші гравці не завжди можуть розрахувати час. Зробіть перший крок і поштовх одночасно.

Кидок і фінальний рух

Розмах і хода кожного гравця є унікальними, так само як і його ріст, вага або вік. Але при кидку всі хороші гравці виглядають більш-менш однаково. Перед кидком куля проходить повз щиколотку ковзної ноги приблизно в двох метрах від неї. Ця позиція ідеальна для кидка кулі в бажаному напрямку. Хороша тимчасова послідовність і правильний кидок призводять до результату ідеальної комбінації рушійної сили, положення тіла та рівноваги. Щоб куля проходила на рівні щиколотки, потрібно трохи зігнути коліно при останньому кроці. Те, що спочатку може здатися незручною позою, потім стане цілком звичайним. При цьому тіло теж нахиляється вперед під кутом 15-20 градусів. Для рівноваги середина грудей повинна знаходитися прямо над коліном ковзної ноги. При розбігу голова залишається нерухомою, погляд сфокусований на цілі. Вільна рука відведена трохи вбік і служить для рівноваги. Цілеспрямований завершальний кидок – логічне продовження будь-якого руху. Боулінг – не виняток. Гарного гравця легко можна відрізнити по його манері кидати кулю і завершувати кидок. Після завершення кидка рука гравця з точки пуску кулі, піднімається вгору до рівня плеча або вище. Напрямок руки має бути строго вперед, а не вліво або вправо. Цей рух покращує функцію розмаху і допомагає краще зберігати рівновагу.

Мішень і стратегія

Якщо ви збираєтеся кинути кулю в що-небудь, то зазвичай ви дивитеся на мішень. У бейсболі гравець, що подає кулю, дивиться на рукавички того гравця, який ловить м’яч. Мішенню баскетболіста є кошик. Але професіонали боулінгу ніколи не дивляться на кеглі! Припустимо, що мета – збити певні кеглі. Але краще прицілюватися, дивлячись на певну точку на доріжці, ніж на кеглі в 60 футах від вас Стрілки або покажчики напрямку знаходяться в 4,57 м від лінії фолу. Вони-то якраз і служать в якості покажчика мети. Таких стрілок сім. Середня знаходиться якраз по центру доріжки, на одній лінії з головною кеглею. Решта стрілки також вирівняні за відповідними кегля. Вибір мішені – це вибір стартової позиції та фокусної точки. Шлях, по якому покотиться куля, визначає місце стартової позиції і точку прицілу. Користуючись стрілками як гідами, ваш приціл буде більш точним.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Спорт | Переглядів: 1753 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]