Головна » Суспільство » Міфи про зір
Міфи про зір

Дуже важливо відрізняти факти від вимислів. Особливо, якщо це стосується зору. Існує багато пліток про зір. Приймати їх за чисту воду може бути небезпечно.
Одержання знань про догляд за очима - перший крок до їхнього захисту.
Існує багато міфів про зір.

1. "Сидіти близько до телевізора шкідливо для вашого зору”.
Не існує ніяких доказів того, що це шкідливо для ваших очей. Сидіти потрібно там, де найбільше зручно. Очі можуть втомлюватися від сидіння перед телевізором на невеликій відстані, якщо світло в кімнаті занадто тьмяне.
2. "Читання в темряві шкідливо для вашого зору”.
Як і у першому міфі, читання при тьмяному світлі може викликати втому очей, але ніякої шкоди це не заподіює.
3. "Деякі вправи можуть поліпшити ваш зір”.
Розглядати все, що нас оточує, - усе, що необхідно, щоб тримати наші очні м’язи в тонусі. Будь-які інші зусилля - зайва витрата часу й не приносить ніякої користі.
4. "Очі можуть "зноситися”.
Очі - це не лампочки. Ви не можете "зносити” їх, активно користуючись ними.
5. "У людей похилого віку зір поліпшується, тому що вони "одержують другий зір”.
Під "другим зором” мається на увазі здатність людини бачити краще. Причина такого "поліпшення” зору в тому, що змінюється кришталик ока у зв’язку зі зростаючою катарактою.
6. "Частий секс (або мастурбація) може привести до сліпоти”.
Венеричне захворювання сифіліс, якщо його не лікувати, може привести до сліпоти, слабоумству й смерті. От так і народжуються міфи.
7. "Носити окуляри шкідливо для очей”.
По суті, для того щоб добре бачити, необхідно підібрати окуляри в лікаря. Окуляри, які вам не підходять, не наносять шкоди вашим очам.
8. "Сліпі люди мають шосте відчуття або який-небудь талант”.
Більшість людей з відмінним зором не приділяють уваги своїм почуттям. Сліпі люди завзято працювали над тим, щоб розвинути інші почуття. Це не шосте відчуття. Це важка праця й практика.
9. "Немає потреби перевіряти зір до сорока років”.
Кожен повинен регулярно проходити перевірку зору, навіть якщо ніяких скарг немає. Є хвороби очей, які піддаються лікуванню. Глаукома, наприклад, одна з тих, що з’являється до того, як вам стукне сорок.
10. "Лікарі можуть робити пересадку очей”.
Неможливо трансплантувати все око. Воно з’єднане з мозком зоровими нервами. Якщо його обрізати, то з’єднати знову не вдасться. Коли лікарі зрозуміють, як робити пересадку мозку, вони зможуть трансплантовувати очі.
11. "Учені створили "біонічне око”.
Дослідники працювали над мікрочіпом, що заміняє ушкоджені клітки сітківки в центральному зорі. Інші вчені намагалися з’ясувати спосіб підключення камери прямо до мозку. Очі й мозок працюють не так, як комп’ютер і відеокамера. Навіть якщо вийде створити біонічні очі, не вдасться з’єднати їх з мозком.
12. "Сонце не наносить шкоди, якщо надіті сонцезахисні окуляри або якщо розвинена косоокість”.
Сонячне ультрафіолетове світло може зашкодити роговицю, сітківку й кришталик. Подивившись на сонце, може з’явитися не тільки головний біль і тимчасове перекручування зору, але й постійне порушення функцій очей. Ніколи не дивіться на сонячне затемнення. Прямі сонячні промені можуть зробити людину сліпою менш, ніж за хвилину.
13. "Нічого не можна зробити для запобігання втрати зору”.
Регулярна перевірка зору й дбайливе ставлення до очей потрібні для збереження вашого головного органа відчуттів. Якщо виникли якісь проблеми із зором, потрібно негайно звернутися до офтальмолога. Якщо хвороба виявлена на ранньому етапі розвитку, то її можна або запобігти, або сповільнити.
14. "Окуляри можуть погіршити зір через якийсь час”.
Носіння окулярів ніколи не погіршить зір. Насправді, вся справа у звичці.
15. "Щоб поліпшити зір, потрібно їсти моркву”.
Лише невелика кількість вітаміну A, що знаходиться в моркві, потрібна для підтримки гарного зору. Надмірне його вживання може згубно позначитися на вашому здоров’ї.Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Суспільство | Переглядів: 1412 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]