Головна » Наука » Все що ви хотіли знати про сни
Все що ви хотіли знати про сниАмериканські вчені, які займаються вивченням сновидінь, прийшли до дуже цікавого висновку. Виявляється, сни бачать лише розумні люди. Такий висновок було зроблено в результаті дослідження більше двох тисяч чоловік. Більшість опитаних не бачать, або не запам'ятовують своїх снів. Тільки люди, що пройшли на відмінно ряд інтелектуальних тестів, могли з упевненістю говорити про те, що їм постійно сняться сни. Причому, чим людина більш інтелектуально розвинений, тим більш яскраві і кольорові він бачить сни. 

Власне кажучи, нічого незвичайного в цьому відкриття немає, так як, за своєю суттю, сни є впорядковуванням інформації. Уві сні мозок аналізує надійшла за день інформацію, вирішує безліч питань. Недарма в народі кажуть, що ранок вечора мудріший. Безліч віщих снів і уві сні відкриттів (згадаємо Менделєєва) тепер можна легко пояснити - мозок вирішує уві сні поставлені завдання, знаходить виходи з найважчих ситуацій і при цьому, працюють всі відділи мозку ....

Якщо людина не розвинена інтелектуально, не прагне до вирішення будь-яких питань, його нічого не цікавить, крім звичайних буденних справ - то, відповідно, він дуже рідко бачить сни, так як його мозок під час сну теж спить.

Рекорд на найдовшу відсутність сну складає 18 днів, 21 годину і 40 хвилин. Рекордсмен розповів про галюцинації, параною, погіршення зору, про проблеми з мовою, концентрацією і пам'яттю.

Неможливо точно визначити спить людина чи ні без ретельного медичного спостереження. Люди можуть спати з відкритими очима навіть не підозрюючи про це.

Якщо вам досить п'яти хвилин, щоб заснути, значить, вам явно не вистачає сну. Ідеальний проміжок - між 10 і 15 хвилинами. Це означає, що ви достатньо сильно втомилися, але вдень ви себе відчували бадьорим.

Безперервний моніторинг мозкової діяльності, що привів до відкриття швидкої фази сну (REM - rapid eye-movement), був вперше проведений лише в 1953 році. Просто тому, що до цього вченим було шкода витрачати стільки паперу.

Періоди швидкого сну в сумі тривають біля двох годин за ніч і починаються приблизно через півтори години після засипання.

Раніше вважалося, що бачити сни можна тільки в REM-фазі. Насправді вони сняться нам, хоч і не так яскраво, й у повільній фазі сну. Можливо, насправді ми не спимо ні єдиної миті.

Сни в REM-фазі характеризуються зовсім неймовірним сюжетом. А в повільній фазі сни більше нудні, повторювані, схожі на довгі одноманітні міркування про те, що ти міг десь забути свій телефон, наприклад.

Певні типи руху очей в REM-фазі відповідають рухам тіла, які ви здійснюєте уві сні. Перегляд сну чимось навіть нагадує перегляд фільму.

Ніхто не може вам сказати напевно, чи бачать сни ще якісь тварини, крім людини. Але деякі сплять циклами, схожими на людські. Наприклад, слони, коли стоять, можуть спати у фазі повільного сну, а коли лежать - в REM-фазі.

Деякі вчені вважають, що нам сняться сни для закріплення подій в довгостроковій пам'яті, тобто речі, які варто запам'ятати. Інші вважають, що нам сниться те, що потрібно забути, - зайві спогади, які «засмічують» наш мозок, заважаючи розумовій роботі. Може бути, сни взагалі не мають ніякої мети і сон - це безглуздий побічний продукт процесу сну і свідомості.

Можливо, REM-фаза сну допомагає розвинути розумові здібності. У недоношених немовлят 75 відсотків сну складає REM-фаза, що на 10 відсотків більше, ніж у звичайних. У новонародженого дитинчати собаки, кішки або щура сон складається тільки з REM-фази, у той час як новонароджена морська свинка (народжується найбільш розвиненою) спить тільки в повільній фазі.

Вчені не можуть пояснити результати досліджень 1998 року, що показали, що пляма яскравого світла на задній частині коліна "скидає" внутрішній годинник організму.

Британські дослідники Міністерства оборони розробили спосіб, як солдатам можна знаходитися в стані неспання протягом 36 годин. Крихітні оптичні волокна, вставлені в спеціальні окуляри, проектували кільце яскравого білого світла (зі спектром, ідентичним сходу сонця) навколо краю сітківки очей солдатів. І їхній мозок був упевнений, що тільки що прокинувся! Уперше застосовувалося в американських пілотів під час бомбувань Косово.

Сімнадцять годин безперервного неспання приводить до погіршення продуктивності, аналогічне дії 5-ти проміле алкоголю в крові.

Розлив нафти з танкера «Ексон Валдіз» в 1989 році, катастрофа «Челленджера» і аварія на Чорнобильській АЕС - всі вони пов'язані з людськими помилками, здійсненими через нестачу сну. Причина кожної шостої автокатастрофи зі смертельним результатом - втома водія (за даними NRMA).

Вплив шумом вночі може послабити ваш імунітет, навіть якщо ви не прокинетеся. Незвичний шум, і шум протягом перших і останніх двох годин сну сильніше всього сприяють порушенню вашого циклу сну і неспання.

Так звані «біологічні годинники», які дозволяють деяким людям прокидатися, коли вони хочуть, працюють завдяки гормону напруги адренокортикотропіну. Дослідники говорять, що такий ефект дає несвідоме очікування стресу при пробудженні.

Деякі снодійні засоби, такі як барбітурати, пригнічують сон в REM-фазі, що стає небезпечним, якщо триває довго.

При безсонні, яка є наслідком тяжкої втрати, снодійне послаблює чуство прикрості.

Навіть слабке світіння цифр електричного годинника може зашкодити вашому сну. Світло відключає особливий "нервовий перемикач" у мозку, через що рівень хімічних сполук, що викликають сон, падає за пару хвилин.

Температура тіла і цикл сну тісно пов'язані. Тому сон у жарку ніч не приносить відпочинку. Кров кращим чином відводить внутрішню теплоту тіла через шкіру між 18 і 30 º С. Але з віком ця зона стискується до 23 і 25 * С. Тому у людей похилого віку більше проблем зі сном.

Грог допоможе вам заснути, але це буде скоріше легка дрімота, і вам не присниться багато снів.

Після п'яти ночей недосипу дія алкоголю на організм сильнішає у два рази.

Люди сплять в середньому на три години менше, ніж інші примати (резуси, шимпанзе і ін.), Які сплять по 10 годин.

Качки, побоюючись хижаків, можуть балансувати між сном і виживанням. Одна половина мозку не спить, інша ковзає на межі сну.

10% людей, що хропуть страждають від ядухи уві сні. Вони просто перестають дихати по 300 разів за ніч, що багаторазово збільшує ризик інфаркту або інсульту.

Людина хропе тільки в повільній фазі сну. Під час хропіння, сни не сняться.

Підліткам потрібно стільки ж сну, скільки і маленьким дітям - близько 10 годин, у той час як тим, кому за 65, - 6 годин. Для середнього віку - 25-55 років - оптимально 8 годин.

Деякі дослідження показують, що жінкам потрібно на одну годину більше сну, ніж чоловікам. І те що вони його не отримують, може бути причиною набагато більшої схильності жінок депресивним розладам.

Почуття втоми може стати нормою досить швидко. Люди, які усвідомлено обмежують свій час сну, спостерігають розумовий, емоційний і фізичний підйом на початковому етапі, але це перемінюється різким спадом приблизно через 5 днів.

Щоденники людей жили до загальної електрифікації показують, що раніше людство спало від 9 до 10 годин на добу залежно від тривалості світлового дня.

Велику частину інформації про сон ми дізналися за минулі 25 років.

Люди у віці від 18 до 24 років сильніше втрачають у продуктивності праці від недосипання, ніж їхні старші товариші.

Зайва година сну отриманий через переведення стрілок на годину назад в Канаді збігається зі зниженням кількості ДТП.

Експерти говорять, що найпривабливіший «руйнівник» повноцінного сну - цілодобовий доступ в інтернет.

Якщо ви прокинулися під час фази, коли сновидіння найбільш яскраві, швидше за все, такий сон добре запам'ятається.

Зовнішні чинники впливають на наші сни. Дійсно, ми часто бачимо в наших снах те, що можуть навіяти сторонні звуки, запахи, дотики, температура кімнати, де ми спимо, або навіть жорстка подушка. Все це так або інакше впливає як на сон як фізіологічний процес, так і на сновидіння.

Ось цікавий факт - люди, які кинули курити, бачать набагато яскравіші сни, ніж курці, або ті, хто ніколи не курив. Було проведено спеціальне опитування, в ході якого з'ясувалося, що завзяті курці, які кинули курити, бачать дуже яскраві сни. До речі, сни про куріння такі люди бачать набагато рідше, ніж звичайні сновидіння.

Тіло людини «паралізовано», коли вона спить. Це дійсно так. Наш мозок прагне відключити центри руху і фізичної активності, щоб не пошкодили самим собі, рухаючись уві сні.

Сни - не завжди те, що вони собою представляють. Так, трошки незрозуміло сказано, проте про таку дивну і таємничу речі, як сни, не можна виразитися особливо зрозуміло. Сон - це своєрідний символічний мова, якою наша підсвідомість спілкується з нашою свідомістю. Більшість снів, які ми бачимо, виражають ту або іншу емоцію.

Деякі люди бачать лише чорно-білі сни. Так, сни бачать всі, проте приблизно 12% людей бачать чорно-білі сни. Поки що вчені не можуть зрозуміти, чому так відбувається, проте факт залишається фактом - є люди, хто ніколи не бачив кольорових снів.

У снах ми бачимо тільки тих людей, яких ми де-небудь бачили. Мозок не «вигадує» нові персонажі. Ви сумніваєтеся? Насправді, давно доведено (правда, доказ цього ми тут приводити не будемо), що всі люди, які сняться людині, коли або зустрічалися цій людині. Наприклад, в сорок років нам може приснитися людина, яка заправляв автомобіль нашого дідуся 35 років тому. За все своє життя ми бачимо тисячі людей, які потім можуть снитися.

Сни запобігають нервові зриви. Сновидіння є віддзеркаленням наших бажань - як свідомих, так і підсвідомих. Саме сни допомагають зберігати нашу нервову систему в порядку. Не так давно психологи провели експеримент, де добровольцям спати дозволяли по 8 годин, однак будили їх тоді, коли наступала "сновіденческая" фаза. Через деякий час волонтери почали галлюцініровать в звичайний час доби, нервувати без причини, проявляти агресію.

Людина забуває близько 90% всіх своїх сновидінь. Власне, ми не збираємося дивувати когось цим фактом - всі люди знають, що запам'ятовуються дуже небагато сновидінь. Просто цікаво, що забувається не третина, і не половина снів, цілих дев'яносто відсотків! Уявляєте, скільки цікавих речей забувається? Напевно, деякі люди багато що б віддали за те, щоб пам'ятати свої сни. А ще було б цікавіше переглядати сни інших людей. Залишилося тільки почекати трохи розвитку нейрохірургії і нанотехнологій ...

Сліпі люди бачать сни. Правда, це характерно тільки для тих людей, хто втратив зір з тієї або іншої причини. Якщо людина народилася сліпою, то він не зможе бачити сни, йому сняться звукові і "запахові" сни. Люди з "придбаною" сліпотою бачать сни, як і всі інші - і чорно-білі, і кольорові, всякі.

Дослідження, проведене в 2002 в Оксфордському університеті, показало, що традиційний спосіб боротьби з безсонням, а саме рахунок, є неефективним. Така розумова діяльність настільки нудна, що проблеми і тривоги неминуче виходять на поверхню.


Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Наука | Переглядів: 3911 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]