Головна » Кохання » Кохання з першого погляду - це самолюбство?
Кохання з першого погляду - це самолюбство?

Учені стверджують: нас тягне до тих, хто будить у нас самозакоханого Нарциса. Усе вирішують такі тривіальні прийоми, як посмішка і прямій погляд в очі
У кімнаті, повній народу, вони раптом зустрілися поглядом. Розмови інших гостей на вечірці зробилися нечутними - точно відринула хвиля - а швидка музика сповільнилася. Цей перший погляд, що заронив у серця обох велике почуття, - стандартний сюжетний хід у романах про любов. І от тепер, як запевняють учені, відкриті щирі механізми великої притягальної сили, що закладена в першому погляді. 
Відповідно до новітніх досліджень, романтичні почуття майже не мають до неї відношення. Цей погляд "запускає” винятково сексуальний потяг і самолюбство.

"Очевидно, тут задіяне щось подібне до нарцисизму. Люди знаходять привабливими тих, кого приваблюють вони самі”, - відзначив Бен Джонс із Лабораторії досліджень лиця при Абердинському університеті.
"По суті, це той самий елементарний ефект, що ми все усвідомлюємо тією чи іншою мірою: якщо ти посміхаєшся людям і подовгу дивишся їм в очі, то твоя привабливість із їхньої точки зору зростає”, - сказав Джонс. 

За словами вченого, ця робота ставить під сумнів більшу частину більш ранніх досліджень, присвячених проблемі привабливості лиця, тому що їхні автори зосереджували на вивченні чисто фізичних рис - наприклад, виявили, що люди віддають перевагу симетричним обличчям, а також досліджували порівняльну привабливість яскраво виражених мужніх і жіночних рис зовнішності.
"В дійсності, очевидно, дуже важливі соціальні сигнали, що демонструють, наскільки дану людину тягне до вас, - пояснив Джонс. - Вас приваблюють люди, яких приваблююте ви, і це демонструє, що привабливість не зводиться лише до фізичної краси”.
За твердженнями Джонса і його колег, їм вдалося довести, що потяг ґрунтується на соціальних сигналах, які означають: "Я вами цікавлюся”. Найважливішим сигналом, імовірно, є те, чи дивиться людина прямо на вас.
Учені підібрали чотири пакети цифрових зображень - цифрових зображень із задоволеними лицями, жінки з незадоволеними лицями, чоловіки із задоволеними лицями і нахмуреними чоловіками. Кожне зображення було представлено у двох майже однакових варіантах, різниця лише в тому, що на одному зображенні людина дивилася прямо в об’єктив, а на іншому - убік. Потім добровольцям доручили оцінити порівняльну привабливість зображень у кожній парі.
Як виявили вчені, ми знаходимо людину, що дивиться прямо на нас, привабливою лише тоді, коли, судячи з вираження його лиця, ми йому подобаємося. Ця перевага була виражена ще сильніше, коли респонденти оцінювали фотографії осіб протилежної статі.
"По суті, ми виявили, що лиця людей, які дивляться на тебе прямо, здаються більш привабливими, ніж тієї ж самої особи, але дивляться в сторону, - сказав Джонс. - Інакше кажучи, людям подобається, коли на них дивляться”.
Результати дослідження опубліковані у виданні Proceedіngs of the Royal Socіety.
За словами Джонса, з погляду еволюції результати виглядають цілком логічними: "Щоб залучити до себе сексуального партнера, потрібні більші зусилля, так що розумно додавати ці зусилля в більш ефективній формі - інакше кажучи, таким чином, щоб помножити свою привабливість для потенційних партнерів”.
А висновок, схоже, такий: не варто витрачати час на людину, яка вами попросту не цікавиться.Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Кохання | Переглядів: 1493 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]