Головна » Суспільство » З якими проблемами сьогодення зустрічаються студенти???????????
З якими проблемами сьогодення зустрічаються студенти???????????

З якими проблемами сьогодення зустрічаються студенти і що потрібно робити для їх вирішення?
Основні проблеми студентства, ВНЗ та освіти країни загалом:
Випускників вищих навчальних закладів змушують платити за дипломи (40-80 гривень з одного студента в залежності від вищого навчального закладу). Керівники вищих навчальних закладів пояснюють це прийнятою Постановою Кабінету Міністрів України №133 від 25.02.2009 року.
Що необхідно робити? Кабінет Міністрів України повинен прийняти рішення про виключення відповідного положення (про внесення плати студентом за отримання диплому про вищу освіту) з вищезазначеної Постанови...

Відсутня єдина для всіх вищих навчальних закладів методика визначення вартості навчання.
Що робити? Деякі напрацювання в Міністерстві освіти є. Необхідно їх доопрацювати та затвердити на рівні Кабінету Міністрів України або спільним наказом Мінекономіки, Мінфіну та МОН.
Проблеми з гуртожитками.
Приблизно 10 відсотків студентів не забезпечені місцями в гуртожитках, водночас в студентських гуртожитках проживають сторонні люди. І цей факт ВНЗ визнають. Необхідно, щоб МОН спільно з ГПУ провели спільну роботу щодо забезпечення іногородніх студентів місцями в гуртожитках.

Відсутність Державної цільової соціальної програми „Студентський та учнівський гуртожиток”. Ця програма планувалася як «Студентський та учнівський гуртожиток на 2007-2011 роки», а зараз вона має назву „Студентський та учнівський гуртожиток до 2010 року”. Необхідно невідкладно прийняти державну програму „Студентський та учнівський гуртожиток до 2010 року” на засіданні Уряду. Зрозуміло, що в цьому, як і в попередніх роках, кошти на реконструкцію та будівництво студентських гуртожитків не виділялися.

Питання вартості проживання в студентському гуртожитку. На сьогоднішній день в багатьох вузах абсолютно незрозуміла для студентів система визначення плати за користування гуртожитком. Необхідно прийняти рішення про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентському гуртожитку шляхом підписання спільного наказу Мінекономіки, Мінфіну та МОН, який вже розроблений МОН.

Санітарні правила проживання в студентських гуртожитках. Сьогодні діють правила, які були затверджені Головним державним санітарним лікарем СРСР в 1988 році. Вони вже абсолютно морально застарілі. Тому є необхідність МОН та МОЗ спільно зі студентськими організаціями розробити нові санітарні правила. 
Кредитування. 5 листопада поточного року визнана проблема щодо кредиторського заборгованості на рівні 16,5 млн. грн. станом на 1 жовтня. Необхідно оперативно вирішити питання щодо перерозподілу коштів між бюджетними програмами по лінії МОН.

Недосконалість системи освітніх державних кредитів. Першою є проблема маленьке фінансування цієї програми, лише 15 млн. грн. на рік, що дає можливість приблизно тільки 3 000 студентам із 2,7 млн. – скористатись цією програмою, а друга проблема – в недосконалості механізму повернення кредитних ресурсів. МОН розробило відповідні пропозиції, але вони до сих пір не були розглянути на Уряді. Необхідно невідкладно розглянути на засіданні Уряду зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 916 від 16 червня 2003 року. 
Проблема врегулювання фінансування відряджень для студентів. МОН розроблено відповідний проект Постанови Уряду, який, на жаль, не підтримується в Міністерстві фінансів України. Необхідно дати можливість керівникам вузів відправляти студентів на міжрегіональні та всеукраїнські заходи не порушуючи при цьому бюджетне законодавство.
Студентські квитки. Керівники вищих навчальних закладів не можуть забезпечити процес замовлення студентських квитків, а деякі – забрати вже виготовлені. Студенти не мають можливості скористатися пільговим проїздом до батьків. Ця проблема стосується більше ніж 440 вищих навчальних закладів України. Необхідне втручання Міністерства освіти і науки України та Генеральної прокуратури України в частині притягнення до відповідальності керівників вузів, які халатно відносяться до своїх безпосередніх обов’язків. Більше того - в деяких вузах за видачу студентських квитків збирають незаконно гроші зі студентів (20-50 гривень в залежності від вищого навчального закладу).
Проблема формування державного замовлення. Останні кроки Міністерства освіти свідчать про те, що вони розуміють проблему неефективності системи формування державного замовлення, і в цьому році значно зменшилося державне замовлення на фінанси, економіку, право, особливо в непрофільних вузах. Але необхідно переглянути в цілому систему державного замовлення, крім вищеназваних спеціальностей, але це не повинно бути автоматичне зменшення кількості бюджетних місць. Необхідно залишити молоді право на отримання вищої освіти за рахунок держави, але в переважній кількості на тих напрямках, спеціалістів яких потребує економіка України. 
Проблема працевлаштування. Випускники вузів з дипломами найавторитетніших вищих навчальних закладів України не можуть працевлаштуватися. Що необхідно зробити? Провести аналіз виконання законодавства про гарантоване забезпечення молоді першим робочим місцем на підприємствах державної, комунальної та приватної форми власності. А Міністерству праці та соціальної політики розробити та затвердити реальні заходи щодо створення тимчасових і сезонних робочих місць для студентської та учнівської молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту. Необхідно активізувати існуючу мережу молодіжних центрів праці.


Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Суспільство | Переглядів: 1426 | Додав: Nelson1989 | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]