Головна » Суспільство » Жіноча дружба: міф чи реальність?
Жіноча дружба: міф чи реальність?
Відповісти однозначно, чи існує жіноча дружба (як і жіноча логіка), не можна. Кожна жінка безперечно стикалася в житті як із виявами справжньої відданості й довіри між жінками, так і улесливої псевдодружби, вигідної лише на перших порах. Чи існує взагалі жіноча дружба? Які її закони? Як відрізнити справжню подругу від несправжньої?

Жіноча дружба, справжня, без тіні лестощів і недомовок – явище не таке вже й рідкісне. Інша річ, що перешкод для існування міцної жіночої дружби набагато більше, ніж підстав для її збереження. Але подруги, які знайдуть в собі сили переступити через будь-які бар'єри (заздрість, недовір'я, гроші і т.ін.), здатні підтримувати дружні зв'язки. 
   
Подруга-пліткарка 
   
Люди завжди з острахом ставляться до пліток про себе, але полюбляють поговорить про когось. Природно, що безліч конфліктів на роботі, сімейні обставини чи то просто свіжі новини стають об’єктом активного обговорення. Хто, як не краща подруга, допоможе розв’язати проблему, що давно пригнічує тебе. Плюс: завжди є до кого звернутися в скрутну хвилину; мінус: про твої проблеми можуть дізнатися всі. Цікаво, що, пройшовши кілька циклів, твої секрети перетворяться на плітки, які можуть і не мати зв’язку з початковою інформацією…

Вихід: проговорити проблему й усвідомити її – значить зробити найважливіший крок до розв’язання. Але робити це можна лише з перевіреними подругами, при чому наголошувати на конфіденційності інформації. 
   
Чоловік на горизонті
   
Жіноча дружба, побудована на конкуренції, не витримує появи чоловіків. Подруги зі шкільної чи студентської парти часто розбивають глечика, як тільки на горизонті замаячить потенційний кавалер. Є варіанти: 

- менш приваблива з подруг поступиться й дружба триватиме; 

- дівчат знову зблизить ситуація, коли хлопець кине обох; 

- одна подруга таємно плестиме інтриги проти другої й таки обкрутить чужого чоловіка. 
   

Жіноча дружба і сім’я 
   
Дуже прикро, коли одна з подруг виходить заміж і допускається величезної помилки – вона забуває своїх подруг. Іноді ми думаємо, що дружні взаємини необхідні для заповнення часу, поки не з'явиться «любов». Сім'я не може бути в ізоляції, друзі потрібні! Відсутність друзів може стати причиною розпаду сім'ї: нікому підтримати в скруті, зарадити в біді. А часом просто необхідно вийти з подругою й посидіти в кав’ярні, поспілкуватися. Висновок: не розкидайтеся друзями після облаштування особистого життя. Не виходьте заміж за тих, хто в обмін на любов хоче, щоб ви кинули подруг. 
   
Дружимо парами 
   
Жіноча дружба може зійти нанівець, коли одна з подруг вийде заміж. Дівчата перестають розуміти одна одну – вони опиняються по різні сторони барикад. Жоден нормальний чоловік не вітатиме регулярні нічні походи дружини з подругами в клуби. Ти й далі гуляєш з ким хочеш і де хочеш, а подруга відтепер прив’язана до чоловіка. Різні компанії й різні інтереси згодом перетворять вас просто в знайомих. 

Дружба знову може спалахнути після заміжжя обох подруг. Як ваші чоловіки потоваришують, то ще й зміцниться, 
   
Дружба двох жінок – змова проти третьої? 
   
Заздрість більшою чи меншою мірою часто невід’ємна від жіночої дружби. Хай як не заперечують цей факт, погодьтеся: в кожній компанії завжди знайдеться дівчина, яка буде або стрункішою, або матиме довші ноги, густіше волосся, блискучішу усмішку, карколомнішу кар’єру… Звичайно, непогано перейняти чужий досвід і працювати на досягнення ідеальної талії, підвищення на роботі тощо. Але коли амбіції й усім відоме жіноче суперництво беруть гору, створюється опозиція, мета якої – вижити успішнішу. Тоді дружба між жінками існуватиме лише доти, поки ціль не буде знищено.
   
Влучно сказано: 

"Дружба неможлива між двома жінками, одна з яких одягається набагато дорожче."

Американська письменниця Лорі Колвін 
   

Жіноча дружба і гроші 

Чи можна дружити на рівних, якщо життя кожної з вас по різні сторони фінансового бар'єру? Поняття «гроші» і «дружба» несумісні не лише в жіночому колективі, а й у чоловічому. Наслідок такої дружби – заздрість і образа, що роз'їдають душу, стають причиною розбрату. Найкращі подруги стають запеклими ворогами. Головними причинами розриву жіночої дружби можуть бути: 

- отримання від подруги дорогих подарунків, ти розумієш, що не зможеш відповісти аналогічно; 

- проведення разом вихідних або поїздка на відпочинок стануть неможливими, затим що запити однієї не відповідають матеріальному статусу іншої. 
   

Можна на цю проблему подивитися з другого боку й міцна дружба ніколи не розірветься: 

- якщо вже так трапилося, що ви з подругою опинилися в різних фінансових категоріях, головне – не комплексувати; 

- не намагайтеся показати себе матеріально забезпеченою, викладаючи гроші в дорогому ресторані або салоні краси, які ви відклали на харчування або придбання потрібних речей; 

- не варто зі шкіри пнутися, щоб подарунок-відповідь був на таку ж суму, як і той, що отримали ви. Головне, щоб він був від щирого серця. 
   

Якщо ви справді цінуєте вашу дружбу й одна одну, тоді навіть відмінності в матеріальному статусі не зможуть зіпсувати стосунки. 
   
Закони жіночої дружби
   
Головне в будь-яких дружніх стосунках – спільність інтересів. Вас зближує спочатку школа, потім інститут, робота. У кожному з цих місць знаходиш свою подругу саме на цей період. Чи підете ви по життю далі – залежить саме від спільності інтересів і відсутності заздрощів. Ви можете працювати в абсолютно різних сферах і слухати різну музику, спільним має бути інше: ви однаково заробляєте, ви обидві вільні або заміжні.
   
Друзі, як і кохані, повинні сприймати одне одного такими, які вони є. Не заздрити кращим якостям подруги і не сміятися над недоліками. Не варто ображатися на дурниці й розкидатися людьми. Віддану людину знайти важко. Справжніх друзів багато не буває, їх буквально 4-5, зате – на все життя. Проблеми трапляються в будь-яких стосунках. І в чоловічій дружбі теж. Просто жінки – істоти емоційніші, тому й привертають стільки уваги до цієї проблеми фразами типу «суть жіночої дружби в тому, що її не існує…»Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Суспільство | Переглядів: 1502 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]