Головна » Кохання » Весільні прикмети!
Весільні прикмети!
Осінь спрадавна вважалася в народі найвдалішим часом для одруження. Справи закінчено, можна і погуляти! Зараз мало хто враховує старовинні канони, але познайомитися з весільними прикметами всеодно цікаво. І хоч не можна ручатися, що, зігравши весілля за всіма мислимими правилами, молоді житимуть як в казці, намагаймося, щоб на нашому весіллі все було «по науці».
За народними прикметами день тижня, в який відбувається одруження, багато в чому визначає майбутнє сім’ї. Так понеділок ніби то гарантує подружжю здоров’я. Вівторок – багатство, середа – щастя, четвер – втрати, п’ятниця – труднощі, субота – невдачу.
   
Є над чим поміркувати і при виборі місяця одруження. Святкувати весілля в січні – означає рано овдовіти, в лютому – жити в злагоді, в березні – життя може скластись так, що ваша половина буде вам зраджувати, в квітні – задовольнятися непостійним щастям, в травні – все життя поневірятися, в червні – медовий місяць буде продовжуватися все життя, в липні - життя буде складатись зі злетів і падінь, в серпні – подружжя буде не тільки кохати але і дружити, у вересні - їм гарантоване тихе і спокійне майбутнє, в жовтні – відносини будуть складними, в листопаді – будуть жити заможно, в грудні – зірки кохання будуть сяяти все яскравіше.

Обручки міряти нікому не давати ні до, ні після весілля.

Перед сном напередодні весілля наречена кладе під подушку дзеркало.

Щоб молоді не потребували грошей, наречений в день весілля повинен покласти в правий черевик монету, яка потім зберігається як сімейна реліквія.

І нареченому і нареченій потрібно закріпити на одязі англійську булавку голівкою донизу, від вроків. Нареченій на подол плаття (зсередини), нареченому, там де бутоньєрка, але так, щоб шпильку не було видно.

Наречена повинна в день весілля одягнути на себе щось нове, щось з « чужого плеча» (окрім фати, рукавичок і природно, нижньої білизни, панчох), щось ношене. Нижня білизна має бути тільки білою. Повинна зробити на подолі плаття або в іншому непомітному для очей місці пару стібків, бажано синіми нитками (від вроків). Взуття повинне бути із закритими носиками і без шнурків.

Перед вінчанням наречена повинна трохи поплакати, шлюб буде щасливим. Краще всього, якщо ці сльози будуть від наставних слів батьків, а не через якісь накладки або проблеми.

Коли наречена відправляється до церкви/загсу, мати передає дочці сімейну реліквію: перстень, хрестик, брошку, браслет і ін., щоб ця річ була з нею при вінчанні, оберігаючи її.

До моменту вінчання/реєстрації наречена не повинна бачити себе в дзеркалі повністю одягненою. Наприклад, можна подивитися на себе без рукавичок або в платті, але без фати.

Букет нареченого наречена не повинна випускати з рук протягом всього дня. У екстренному випадку можна дати потримати букет нареченому або матері. Лише на весільному банкеті можна поставити його на стіл перед собою, а увечері слід узяти його до себе в спальню. Вважається: випустиш букет і щастя може злетіти як птах.

Після того, як наречена відправилася з дому на вінчання/реєстрацію, потрібно хоч би символічно помити підлогу, щоб нареченій було легше увійти до чоловікового будинку. Краще всього це зробити її матері. 2-3 хвилини весільний кортеж цілком може почекати!

При виході з будинку на вінчання або реєстрацію бажано, щоб на нареченій була вуаль від вроків. Коли вона увійде до ЗАГСу або до церкви, вуаль можна відкинути.

Після того, як наречений одягнув нареченій обручку, ні їй, ні йому не можна брати порожню коробочку з-під колець або тарілочку, на якій вони лежали. Коробочку краще взяти незаміжній подрузі або другові.

В день вінчання батьки повинні стежити, щоб ніхто із сторонніх і гостей не поправляв одяг на молодятах. 

Молодята повинні весь час триматися разом, щоб ніхто не пройшов або не став між ними. Щоб союз був непорушний!

Хто з молодят першим стане на рушник у церкві, той буде головою сім ' ї .

Вінчальні свічки наречений і наречена повинні задути одночасно, до довгого спільного життя.

Пiсля вiнчання молодята повиннi якнайдовше мовчати. Хто перший заговорить, той буде довiку пiд каблуком своєї половини.

Після вінчання молоді повинні заглянути в одне дзеркало до успіху, до дружнього і щасливого життя.

При виході з церкви/загсу потрібно обсипати молодих крупою: рисом, пшоном або зернами пшениці до життя в достатку.

Молодим не можна їхати на банкет прямою дорогою. В народі говорять, що треба ввести в оману нечисту силу, а тому маршрут вибирають складний. До речі, в деяких країнах до заднього бампера прив'язують порожні консервні банки, щоб бринькали по дорозі і відлякували всяку нечисть.

Коли молоді під'їжджають до місця святкування весілля, машина повинна голосно сигналити. Це також відноситься до відлякування нечисті та лихих очей.

Чоловіку і дружині не можна їсти з однієї ложки на весіллі,щоб потім не бути незадоволеними один одним.

Не можна святкувати весiлля на позиченi грошi, бо пара все життя буде бiдною.

Танцювати на весільному банкеті молодята повинні тільки разом і небагато з батьками. Батьки після танцю зі своїми дітьми обов'язково повинні знов з'єднати їх підвести один до одного.

Весільний торт розрізає наречена, жених підтримує ніж. Шматок торта з основним малюнком жених кладе на тарілку своїй судженій, наступний шматок наречена підносить нареченому. Потім вже гостям. Ця прикмета до взаємної згоди і допомоги один одному.

Подружкам нареченої і іншим незаміжнім паням, охочим зловити букет нареченої, замість дарованого нареченим букета потрібно кинути замовлений наперед альтернативний, або «фальшивий», букет, який трохи схожий на букет нареченої. Та дівчина, яка його спіймає, скоро вийде заміж.

Після цього обряду новоспечений чоловік знімає з ноги своєї дружини підв'язку і також кидає через спину. Той, хто її спіймає, найшвидше знайде другу половинку.

Зняття фати. Зазвичай із гостей вибирається молода пара і вони стають як би « нареченим» і «нареченою». Дівчині, передбачуваній молодій, одягають фату, зняту із справжньої нареченої, і бутоньєрку нареченого одягають уявному нареченому.

Так от, з фатою і бутоньєркою розлучатися не можна! На цей випадок і придумали кидати альтернативний букет. Фата і бутоньєрка зберігаються вдома як сімейна реліквія, і коли в сім'ї народжується первісток, фатою, наприклад, накривають малюка, коли він хворіє, або вішають над його ліжечком від вроків.

Готуючи молодятам ліжко в першу шлюбну ніч (це може зробити близька заміжня родичка), подушки вкладають так, щоб стикалися розрізи наволочок. До дружного життя.

На весілля не дарують набір ножів і вилок, щоб не було чварів у сім'ї.

Не лякайтеся, якщо пропустите якусь прикмету, адже найголовніша умова для щасливого шлюбу – вийти заміж за кохану і дорогу вам людину.


Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Кохання | Переглядів: 1199 | Додав: Admin | Теги: весілля, чоловік, жінка | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]