Головна » Суспільство » Найгарніші гроші
Найгарніші гроші


Гроші приємніше витрачати, коли вони ще й гарно виглядають. Девід Стендіш (David Standish), дизайнер і автор книги «Мистецтво грошей» (The Art of Money), уклав рейтинг десяти найгарніших купюр. З приходом євро, каже він, з обігу зникла значна кількість красивих національних банкнот.

1. Франк, Французька ПолінезіяДуже гарні портрети на зворотному боці купюри. Територія, на якій ходять ці гроші, надзвичайно різноманітна за звичаями та населенням. Це райські куточки Таїті, Мореа, Бора-Бора, Хіва Оа, Нуку Хіва.

2. Рупія, Мальдівські острови


Гроші Мальдівських островів, яких в Індійському океані близько 1300, належать одній з найбідніших країн світу. Окрім збирання кокосових горіхів та рибальства на островах робити нічого.

3. Добра, Сан-Томе і ПринсипіСпокійне життя цієї нації якнайкраще передає зображення на національній валюті. До речі, ця екзотична пташка – зимородок. Сама ж країна розташована на західному екваторіальному узбережжі, про неї кажуть «рай на Землі».

4. Швейцарський франк, ШвейцаріяНа зворотному боці стофранкової банкноти зображена робота відомого швейцарського скульптора Альберта Джакометті (Alberto Giacometti, 1901-1966). Саме такі скульптури є візитною карткою цього митця.

5. Франк, Коморські острови
Ще одна невеличка країна, розташована на острові біля східного узбережжя Африки, на північ від Мадагаскару, протягом 130 років була французькою колонією. Незалежність здобула у 1975 році. Відтоді країна час від часу здригалася від державних переворотів. Зображений на банкноті наутілус ніби символізує мрію людей про мир і спокій.

6. Новозеландський долар, Нова ЗеландіяНа п’ятидоларовій банкноті Нової Зеландії зображений сер Едмунд Гілларі (Edmund Hillary), уславлений підкорювач гірських вершин. У 1953 році він зійшов на Еверест, у 1977 підкорив Гімалаї. В 1958 році здійснив експедицію до Південного полюсу через Антарктику.

7. Долар, острови КукаЦі острови досі лишаються вільними від готелів, комфортабельних пляжів і натовпу туристів, бо ж вони розташовані надто далеко від цивілізації – між Гаваями та Новою Зеландією.

8. Долар, ГонконгЦі гроші виконані у футуристичному стилі, і з погляду дизайну можуть бути цілком актуальними навіть у XXIII столітті. Життя у Гонконгу кипить і вирує, тож такі купюри ідеально пасують до його стилю.

9. Ісландська крона, ІсландіяРегнейор Джонсдоттір (Ragnheiour Jonsdottir), яка жила 1646-1715 рр. – відома ісландська майстриня, дружина двох успішних єпископів. На банкноті зображено і дівчат-швачок, яких Регнейор навчає.

10. Крона, Фарерські островиМожливо, виглядає купюра не так гарно, як решта, але родзинки їй надає асиметричність зображення та крабові клешні. Фарерські острови розташовані між Ісландією та Норвегією. Через чудову природу і цікавих людей це місце неможливо не полюбити.


Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Суспільство | Переглядів: 1335 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]