Головна » Довкілля » Топ-10 цікавих фактів про тварин
Топ-10 цікавих фактів про тварин
null
1. Розмови папуг насправді більше ніж набір звуків

Зазвичай мова папуг сприймається як безглузде відтворення підслуханих фраз. Але вивчення цього феномену протягом останніх 30 років показує, що папуги не просто наслідують. Наші пернаті друзі можуть вирішувати деякі прості завдання лінгвістики на рівні 4-6-річних дітей. Схоже, що папуги легко освоюють поняття «такий самий» та «інший», «більше» і «менше», а також «ні» та числа. А найцікавіше полягає в тому, що вони здатні комбінувати завчені слова в нові одиниці.

2. Слони забувають, але вони не дурні

У слонів найбільший мозок серед ссавців – майже 5 кг. Чи використовують вони його на повну? Заміряти інтелект складно навіть у людей, що вже говорити про тварин. Але от відношення маси тіла до маси мозку цілком може співвідноситися з еволюційним розвитком. У середньому в слонів це відношення дорівнює 1,88 (у людей – 7,33-7,69, у шимпанзе – 2,45, у свиней – 0,27). За спостереженнями вчених розвиток іде в ногу з пам'яттю, що може пояснити гарну пам'ять слонів. 

3. Зріст жирафів компенсується унікальним кровотоком


Мозок жирафа приблизно на 5 м вище його тіла. Цілком очевидно, що при такій оригінальній конструкції шиї треба якось вирішувати проблеми доставки крові до життєво важливого органа. Мало того, що серце жирафів удвічі сильніше, ніж у корів, то ще й унікальна будова вен запобігає різкому припливу крові при опусканні голови вниз. Та й шкіра ніг повинна бути надзвичайно натягнута, щоб не дозволити крові застоюватися в ногах.

4. Риби міняють стать

При такій розмаїтості наземних тварин легко й не помітити приголомшливих речей, що відбуваються в океанах. Приміром, серед риб більша кількість гермафродитів, ніж серед будь-яких інших хребетних. Деякі види риб змінюють свою стать залежно від гормонального циклу або навіть навколишнього середовища. А деякі просто мають органи обох статей одночасно.

5. Пташенята й альтруїзм

Побутує помилкова думка, що еволюція створює егоїстичних особин, зайнятих лише власним виживанням. Проте у природі досить поширений альтруїзм. Особливо щодо носіїв схожої генетичної інформації. Приміром, пташенята видають спеціальні звуки, які повідомляють їхнім товаришам про те, що знайдено їжу. Таким чином, розглядати еволюцію варто не як виживання найбільш пристосованих особин, а як виживання найбільш пристосованого генетичного матеріалу.

6. Кроти не сліпі

Усі ми звикли думати, що кроти сліпі – проводячи життя під землею, вони практично не бачать світла. Вважалося навіть, що вони використовують очі переважно для визначення потоків повітря. Але дослідження останніх років показали, що у кротів досить гострий, хоч і обмежений зір. І їм найчастіше не подобається те, що вони бачать, тому що проникнення світла звичайно означає, що в нору пробрався хижак.

7. Для бобрів узимку день збільшується

Взимку бобри стають затворниками, виживаючи на заздалегідь заготовленому запасі жиру у хвості. Вони ощадять енергію, не виходячи на холод і залишаючись у своїх темних норах із дерева й мулу. Зазвичай ці гризуни виходять на повітря із заходом сонця і йдуть зі світанком, але в темноті у них збивається добовий ритм, і вони переходять на 29-годинну добу.

8. Птахи використовують орієнтири в довгих перельотах

Ви можете уявити собі подорож без підглядання в карту, пропущених поворотів і незрозумілих пояснень, як проїхати до місця призначення? А от птахи це сприймають як належне. Голуби можуть пролітати тисячі кілометрів і при цьому потрапляти саме туди, куди вони вирушали. А полярна крачка за рік пролітає понад 40,2 тис. км. Багато птахів використовують вбудовані у них мудрою природою феромагніти для орієнтації за магнітними полями Землі. А от дослідження 2006 року показало, що голуби запам'ятовують примітні особливості на землі й орієнтуються за ними. 

9. Китове молоко жирніше за людське

Вигодовування дитинчати – зовсім не легка справа для китів. Після 10-12 місяців в утробі матері на світ з'являються маленькі кити розміром до третини дорослого кита (а у випадку із блакитним китом це 10 м). Мати м’язами вихлюпує молоко в рот дитинчаті, що міцно тримається за сосок (так, вони в китів є). Жирність молока китів – близько 50%, що в 10 разів більше за жирність людського. Відповідно й китенята ростуть, набираючи за день до 90 кг.

10. Крокодили ковтають камені, щоби плавати

Шлунки крокодилів повні каміння. Перш за все це зумовлено дієтою хижаків. Серед їхньої повсякденної їжі черепахи, риби, птахи, жирафи, буйволи, леви й навіть (у випадку захисту території) інші крокодили. Камені допомагають перемелювати тверду їжу. Але крім цієї функції, судячи з усього, каміння використовується і як баласт при зануренні під воду.

Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Довкілля | Переглядів: 7161 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2

[ Вгору ]