Головна » Комп'ютери » Як вставити символи, яких немає на клавіатурі
Як вставити символи, яких немає на клавіатурі
В офісних програмах для вставки символів, відсутніх на клавіатурі, передбачена спеціальна таблиця. Однак, користуватися нею незручно, тому що доводиться затрачати певний час на пошук потрібного символу (і так майже щоразу). Альтернативний варіант — це використання кодів символів. Виконайте Пуск->Виконати->сharmар. З’явиться таблиця символів. Тепер натисніть на будь-який з них — знизу будуть показані коди символу в кодуванні Unіcode (ліворуч) і в таблиці ASCІІ (якщо цей символ у ній є).
Якщо в символу є АSCII-код, то праворуч буде напис "Клавіша Аlt+код”. Щоб ввести символ у текстовому полі по його АSCII-коду, переконайтеся, що режим Num Lock включений. Натисніть клавішу Alt, потім, утримуючи її, на правій цифровій клавіатурі наберіть код (нуль спереду, якщо він є, обов’язковий). Відпустіть Alt, символ з’явиться в рядку. Працює це у всіх текстових редакторах (навіть у Блокноті) і текстових полях. Все що залишилося вам, це витратити час на вивчення таблиці і виписати потрібні коди.

Ось найбільш "корисні” символи:

– Alt+0150 (середнє тире);
— Alt+0151 (тире);
° Alt+0176 (градус);
Alt+0160 (нерозривний пробіл);
· Alt+0183 (знак множення);
… Alt+0133 (три крапки);
± Alt+0177 (плюс мінус)
§ Alt+0167 (параграф);
« Alt+0171 (відкрити типографічні лапки)
» Alt+0187 (закрити типографічні лапки)

Набагато більше символів можна вставити використовуючи кодування Unіcode. Однак це можливо тільки в Word. Для цього в рядку потрібно набрати код в 16-ричній системі і нажати комбінацію Alt+Х.

Вставка за допомогою кодів може заощадити ваш час, досить один раз виписати потрібні вам коди.

Наприклад, для вставки знака наголосу потрібно після наголошеної букви написати 0301 і нажати Alt+Х. Безперечно на це затратите менше часу, ніж на пошук і вибір того ж значка з таблиці Word.

Для вставки нерозривного пробілу в Word (і деяких програмах верстки) використовується сполучення клавіш Ctrl+Shіft+пробіл. А от сполучення Alt+0160 працює скрізь. До речі символ цей — просто необхідний. Наприклад, щоб при вказівки ваги, скажімо 250 г, буква "г” не "відірвалася” від чисельного значення і не опинилася на початку наступного рядка.

Американська програма Word в якості тире автоматом ставить "–” (en dash), тобто середнє тире (Alt+0150), але в українській тиографії немає традиції вживати цей знак крім як у діапазонах чисел (наприклад, 1917-2007). Тому рекомендується міняти у всіх інших випадках це тире на українське, довге (”—” (em dash) Alt+0151).

Джерело: Життя цікаве


Продавай реферати, курсові, дипломні, лекції, шпаргалки, методички, книги на сайті
BestRef.at.ua
Категорія: Комп'ютери | Переглядів: 2214 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

[ Вгору ]